Zrób jesienne porządki wraz z klasą 7M! Bierzemy udział w projekcie, w którym uczymy się, jak ważna jest gospodarka cyrkularna. Chcemy zacząć dbać o planetę już teraz. Zbieramy niepotrzebne ubrania, a przy okazji - środki na Fundusz Księdza Jana. Dzięki niemu fundujemy stypendia dla naszych uczniów. Dołączcie do nas!
Dołączamy do akcji, aby rozszerzyć nasze ekologiczne działania. W trakcie trwania kampanii przeprowadzimy szereg zajęć uświadamiających uczniów oraz ich rodziców w temacie cyrkulacji i wytwarzania ubrań. Chcemy, aby nasze działania miały pozytywne skutki dla nas w przyszłości. Ekologia i odpowiedzialność to zadania na dzisiaj, aby jutro było bezpieczne i zdrowe.
Z pozyskanych środków opłacimy koszty leczenia i rehabilitacji naszych Podopiecznych.
Niepotrzebne ciuchy od Ciebie przyjmiemy, w zamian za to pieniądze dostaniemy.
Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci” jest organizacją pozarządową, która od ponad dwudziestu pięciu lat działa prospołecznie na rzecz dzieci i młodzieży. Zajmujemy się działalnością charytatywną, pomocową i edukacyjną. Od lat prowadzimy także warsztaty dziennikarskie, fotograficzne i filmowe przybliżając dzieciom to, co z pozoru może wydawać się nieosiągalne. Trzonem naszej działalności społecznej jest prowadzenie świetlicy socjoterapeutycznej dla ponad czterdziestu wychowanków.
Zbieramy niepotrzebne ubrania i wymieniamy je na fundusze dla Szkoły.
Zbieramy ubrania, aby uczyć dzieci ekologii i poszanowania dla pracy innych.
ŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE CHORYCH NA SM SEZAM” to organizacja zrzeszająca osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Jesteśmy członkiem wspierającym Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Misją SEZAMu jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie.
Zauważyliśmy, że w naszej szkole pozostaje dużo ubrań zagubionych/nieodebranych przez dzieci i ich rodziców. Proponowane przez nas dotychczas rozwiązania nie zdawały egzaminu. Pozostawione ubrania zaczęły być dla nas istotnym problemem. Często są to ubrania dobrej jakości, w idealnym stanie. Chcemy pokazać społeczności szkolnej, jak istotne jest dbanie o środowisko oraz uświadomić ile kilogramów ubrań zostaje w szkole.
Przedszkolne Igrzyska Olimpijskie połączenie rywalizacji i wspaniałej zabawy.
Pani Jadwiga Kubecka ma 68 lat. Od 24 roku życia leczy się na cukrzycę II stopnia. Pomimo systematycznego przyjmowania insuliny oraz stosowania się do zaleceń dietetycznych, choroba ta doprowadziła do znacznego inwalidztwa (orzeczenie o niepełnosprawności-stopień znaczny). Na to inwalidztwo składa się: amputacja lewej stopy - maj 2020 r. oraz utrata wzroku (na chwilę obecną tylko widzenie na prawe oku tylko 3%, czyli utrata wzroku w 97%, a na lewe w 100% - jest to tzw. ratinopatia cukrzycowa.
Codziennie pracujemy z dziećmi, które nie mają tyle szczęścia, co ich rówieśnicy. Nie doświadczyły miłości, akceptacji i rodzinnego ciepła. Potrzebujemy funduszy, by objąć je opieką psychologiczną, prowadzić socjoterapię, interwencje kryzysowe, asystę rodzinną i dać im wszelkie potrzebne wsparcie. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie pokazuje, że taka praca jest skuteczna i ma sens! Zbieramy fundusze na pomoc dzieciom - otrzymywane przez Fundację finansowanie nie jest wystarczające do kompleksowego wspierania naszych podopiecznych.
