Logo

O nas

Ubrania Do Oddania

 

Daj swoim rzeczom drugie i długie życie!

 

Ubrania Do Oddania - redefiniujemy pojęcie drugiego obiegu na rynku tekstylnym UDOwadniając, że cyrkularność jest atrakcyjna i opłacalna. 

Marka założona w 2018 roku przez Zofię Zochniak i Tomasza Bociana początkowo prowadziła platformę fundraisingową, łączącą zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych.

Dzisiaj działamy kompleksowo i na wielu płaszczyznach:

 • W serwisie www.ubraniadooddania.pl zbieramy odzież i akcesoria, przekazując organizacjom charytatywnym 1 zł za każdy kilogram pozyskanych rzeczy. Zapewniamy możliwość wyboru dowolnej akcji charytatywnej lub organizacji własnej zbiórki. 
  • Przekazaliśmy ponad milion złotych do NGO
  • Zaufało nam ponad 40000 użytkowników
  • Przeprowadziliśmy ponad 600 kampanii
 
 • Budujemy realną wartość zamkniętego obiegu dając tekstyliom drugie życie:
  • Stworzyliśmy unikalny koncept Butików Cyrkularnych - sklepów vintage dostępnych w najlepszych galeriach handlowych w kraju w: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Krakowie i Łodzi. W Butiku Cyrkularnym znaleźć można wyselekcjonowane i odświeżone rzeczy z drugiego obiegu - zarówno ubrania vintage, markowe, z metkami jak i casualowe, wszystkie zaprezentowane w butikowej formule.
  • Adresy sklepów znajdziesz na naszej stronie
 
 • Realizujemy działania B2B dla firm zainteresowanych tematyką ekologii:
  • Program Firma w porządku ma na celu realizację działań CSR, EB i polityki środowiskowej w przedsiębiorstwach. Całościowo organizujemy zbiórki tekstyliów w firmach i obiektach
  • W ramach działań Let's circle together posiadamy kompleksowe rozwiązania dla firm odzieżowych w zakresie zbierania, sortowania i sprzedaży odzieży z drugiego obiegu. We współpracy z marką 4F, w wybranych sklepach marki można kupić używaną odzież, która została przygotowana przez nas
  • Program Partnerski skierowany do właścicieli sklepów typu second hand z bogatą ofertą dostaw odzieży używanej. 

 

W 2022 roku Zespół Ubrania Do Oddania nawiązał Partnerstwo z Komisją Europejską w zakresie wdrożenia w Polsce założeń Strategii Unii Europejskiej na rzecz zrównoważonych wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym.

Zofia Zochniak i Tomasz Bocian konsekwentnie realizują swoje założenia, a w każdym projekcie łączą siły wyłącznie z odpowiedzialnymi partnerami.

Ubrania Do Oddania - po pierwsze drugi obieg!

 

„Nie sprawimy, że branża fast fashion zacznie produkować mniej ale pomożemy jej dostrzec wartość second hand i sprzątać po sobie. Dzięki nam każda marka odzieżowa może czerpać zyski z ponownej sprzedaży wyprodukowanych wcześniej ubrań czy obuwia i jednocześnie działać w modelu zero waste.” - podkreśla Zosia Zochniak, pomysłodawczyni i współzałożycielka UbraniaDoOddania.pl.