Logo

Dlaczego zbieramy ubrania?

Filozofia naszych działań jest zgodna z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, która w swoim założeniu jest regeneracyjnym system gospodarczym, w którym minimalizuje się zużycie surowców i wielkość odpadów oraz emisję i utratę energii poprzez tworzenie zamkniętej pętli procesów, w których niepotrzebne rzeczy z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych, co maksymalnie zmniejsza ilość odpadów produkcyjnych.

Dzięki opracowanemu przez nas systemowi pozyskiwania ubrań oraz profesjonalnemu przetwarzaniu i wprowadzaniu do ponownego obiegu tej grupy surowców, ratujemy niepotrzebne ubrania przed wysypiskami i spalarniami śmieci – separując wyroby tekstylne od pozostałych odpadów – dając im tym samym drugie życie. Swoją działalność rozpoczęliśmy od surowców tekstylnych, ponieważ mamy wrażenie, że grupa odpadów tekstylnych jest pomijana na tle recyclingu plastiku czy szkła. W Polsce produkuje się przeszło 2 mln ton odpadów tekstylnych rocznie – wierzymy, że swoją działalnością choć odrobinę zmienimy tę statystykę. Robimy wszystko, aby przekazane przez Darczyńców ubrania trafiły do ponownego obiegu i posłużyły komuś, kto ponownie je założy. Odkrywając przy tym radość pomagania Potrzebującym i… światu.

Dlatego tak ważne jest, aby pakowane do kartonów ubrania były czyste i niezniszczone oraz zgodne z naszą specyfikacją, którą możesz poznać klikając tutaj