Logo

Obudź w sobie Anioła i pomagaj RAZEM z nami osobom po wypadkach, udarach i nowotworach!

Prowadzona przez Organizację:
FUNDACJA FORANI
Data zakończenia:
16.12.2022
WARSZAWA
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Dzięki Twojemu darowi wspólnie pomagamy osobom po wypadkach, udarach i nowotworach oraz aktywizujemy osoby z niepełnosprawnościami. Z góry dziękujemy za każdy dar!

Dzięki Twojej pomocy możemy wesprzeć osoby, które uległy wypadkom komunikacyjnym, w domu czy pracy, osoby po udarach i nowotworach. Pomagaj razem z nami!

Od 2012 roku Fundacja Forani pomaga osobom po wypadkach, ich dzieciom i bliskim znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Realizujemy strategię pomocy w obszarze: leczenia, rehabilitacji, wsparcia psychicznego, finansowego, prawnego, świadczeń społecznych, aktywizacji zawodowej oraz pomocy rzeczowej. Nasza pomoc jest bezpłatna. Potrzebujemy wsparcia aby utrzymać bezpłatną ogólnopolską infolinię powypadkową. Przyłącz się i Razem z nami pomagaj osobom po nagłych zdarzeniach losowych! Z góry dziękujemy:)

 

Co roku ponad 200 000 osób ulega wypadkom: w pracy, komunikacyjnym, w domu, czy szkole. Bardzo często ludzie nie wiedzą, co zrobić po wypadku i w jakiej kolejności. Są pozostawieni sami sobie. Wychodzą ze szpitala i nie wiedzą, jak zorganizować rehabilitację, gdzie się dalej leczyć, jakie świadczenia im przysługują, o jakie dokumenty należy zadbać, jak powrócić na otwarty rynek pracy. Skutki wypadku odczuwają także ich bliscy, którzy często również tracą pracę, ponieważ podejmują się walki o zdrowie swoich dzieci lub rodziców. Bezpłatna ogólnopolska infolinia, którą prowadzimy, odpowiada na te problemy, udzielając wsparcia informacyjnego, organizacyjnego oraz psychicznego. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli Fundacja Forani prowadzi w tej chwili jedyną w Polsce bezpłatną infolinię dla osób po wypadkach i ich bliskich, w ramach której wspólnie tworzymy indywidualny plan działania, którego celem jest jak najszybszy powrót na otwarty rynek pracy.

Osoby po wypadkach chcą żyć i działać. Mają swoje marzenia i talenty, które przy odpowiednim wsparciu mogą realizować. Nasz podopieczny Mirek – ojciec 3 dzieci – który jest sparaliżowany dwukończynowo, powiedział kiedyś: „Ja nie chcę pieniędzy, ja chcę pracować i utrzymać moją rodzinę”. To pokazuje jaki potencjał drzemie w ludziach. Pozostawieni bez wsparcia nie mają szans na wykorzystanie swojego potencjału.

Wspieramy osoby po nagłych zdarzeniach oraz ich bliskich w powrocie do aktywności zawodowej i chcemy robić to dalej. Wiemy, że ta pomoc jest niezwykle potrzebna, mówią nam o tym ze łzami w oczach i często drżącym głosem ludzie, którzy do nas dzwonią. Mówią nam to nasi Podopieczni. Wiemy, że to co robimy ma sens.

Jednak ze względu na brak środków nasza pomoc jest bardzo ograniczona.

W związku z powyższym prosimy Państwa o pomoc i przyłączenie się do naszej inicjatywy mądrej pomocy i wsparcie osób po wypadkach, osób z niepełnosprawnością.

Poniżej, w skrócie prezentujemy nasze dotychczasowe osiągnięcia i działania.

Co zrobiliśmy?:

 • Udzieliliśmy ponad 4 000 porad dla osób w kryzysie za pośrednictwem telefonu, maila i spotkań osobistych.
 • W ciągu ostatnich dwóch lat zaktywizowaliśmy ponad 50 osób z niepełnosprawnościami i starszych.
 • W akcje pomocowe zaangażowaliśmy ponad 400 wolontariuszy.
 • Zebraliśmy i w całości przekazaliśmy ponad 7 000 000 zł dla naszych podopiecznych
 • Przekazaliśmy ponad 500 000 sztuk rzeczy dla osób potrzebujących.
 • Przekazaliśmy 500 sztuk sprzętu: komputerów, monitorów, urządzeń wielofunkcyjnych dla osób potrzebujących i instytucji pomocowych i edukacyjnych: szkół, hospicjów, świetlic.
 • Zaktywizowaliśmy zawodowo 11 naszych podopiecznych.
 • Zorganizowaliśmy warsztaty anielskie, na których wykonaliśmy ponad 2500 produktów rękodzielniczych.
 • Udzieliliśmy wsparcia psychicznego ponad 800 osobom.
 • Zorganizowaliśmy ponad  80 konsultacji medycznych i rehabilitacyjnych.

Co robimy?:

 • Prowadzimy bezpłatną, ogólnopolską infolinię dla osób po wypadkach w ramach projektu „Wypadek i co dalej?”
 • Prowadzimy subkonta i zbiórki publiczne dla Podopiecznych – nie pobieramy opłat.

Co planujemy zrobić?:

 • Zapewnienie bezpłatnej pomocy dla osób po wypadkach poprzez utrzymanie działalności infolinii powypadkowej,
 • Uruchomienie Centrum Pomocy dla osób po wypadkach, kompleksowo udzielającego pomocy medycznej, rehabilitacyjnej, prawnej, finansowej, psychologicznej oraz aktywizacji zawodowej.

Zwracamy się do Was o pomoc i wsparcie. Każda złotówka się liczy!

 

Od ludzi w różnej sytuacji, czasami bardzo trudnej, otrzymujemy prośby o pomoc, podziękowania, słowa wzruszenia. Codziennie towarzyszymy w cierpieniu i trudnościach zagubionym osobom, bez wsparcia. Wszystkim staramy się pomóc możliwie najpełniej. Z podziwem i pokorą towarzyszymy poszkodowanym i ich bliskim heroicznie mierzącym się z nową rzeczywistością po wypadku.  Obecnie wspieramy ponad czterdziestu Podopiecznych z różnymi obrażeniami i kilkaset osób rocznie, które dzwonią do nas i proszę o pomoc poprzez ogólnopolską, bezpłatną infolinię.