Logo

Twoje ubranie daje dzieciom działanie!

Prowadzona przez Organizację:
Integracyjne Przedszkole nr 12 im. M. Montessori
Chorzów
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Czy potrafisz sobie wyobrazić że każdy 1kg Twoich niepotrzebnych ubrań może zmienić życie młodego człowieka? Dzieci z Integracyjnego Przedszkola nr 12 w Chorzowie potrzebują właśnie takiego wsparcia by móc rozwijać się, brać udział w ciekawych wycieczkach i warsztatach oraz korzystać ze specjalistycznych sprzętów terapeutycznych. Tak wiele, a jednocześnie tak niewiele trzeba by każde dziecko z niepełnosprawnością lub bez, mogło odkrywać swoje zdolności i rozwijać swój naturalny potencjał.

ZAPRASZAMY do obejrzenia naszego filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=9UmwVIBwDbU

Obecnie do Integracyjnego Przedszkola nr 12 w Chorzowie  uczęszcza 171 dzieci w tym 63 dzieci niepełnosprawnych o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych m.in. z autyzmem, zespołem Aspergera, niepełnosprawnością ruchową, afazją, niedosłuchem, mózgowym porażeniem dziecięcym, słabowidzeniem oraz niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu.

Placówka wraz z upływem lat rozwija się na wielu płaszczyznach, począwszy od zwiększania ilości oddziałów, po tworzenie nowych i ciekawych form i metod pracy, realizując m.in. działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Patronką naszego przedszkola jest Maria Montessori – to właśnie ona nadała misji przedszkola wyjątkowy charakter.Na jej filozofii pracy z dzieckiem opiera się nasza praca w przedszkolu. Dzięki wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie wspierać rozwój ponad 100 dzieci pełnosprawnych oraz ponad 60 dzieci niepełnosprawnych, które już na początku swojego życia mogą mieć trudności w zaspokojeniu podstawowych czynności życiowych. Dzieci inspirują nas do poszukiwania innowacyjnych metod i form pracy. W naszej placówce dzieci korzystają z zajęć z terapii integracji sensorycznej, logopedii, biofeedback, psychologii, rehabilitacji, arteterapii, dogoterapii, terapii pedagogicznej.

Naszą misją jest udowodnienie, że możliwa jest pełna integracja dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Każde dziecko w naszym przedszkolu dzięki odpowiedniej terapii i zaangażowaniu może uczyć się nowych umiejętności, przełamywać własne bariery, stają się bardziej odważne, otwarte i pewne siebie, a przede wszystkim szczęśliwe i samodzielne.

Będąc placówką, która mocno się rozwija poszukując coraz bardziej innowacyjnych form chcemy przeznaczyć zebrane środki na zakup sprzętu, zorganizowanie wycieczek edukacyjnych, szkoleń i warsztatów oraz wykonać małe remonty niezbędne do realizacji naszej misji wspierania rozwoju dzieci i wyrównywania szans w przyszłości.

CO MOŻECIE PRZEKAZAĆ:

- ubrania damskie, męskie, dziecięce,

- sprawne zabawki,

- sparowane zadbane buty,

- akcesoria i dodatki

- tekstylia domowe

JAK ZAPAKOWAĆ KARTON??   https://ubraniadooddania.pl/static_pages/jakie-rzeczy-mozesz-spakowac-w-kartony