Organizujemy różne akcje i jesteśmy zawsze tam, gdzie potrzebują nas dzieci. Fundamentem Dzielnych i Walecznych są wszyscy ludzie zaangażowani w pomoc na rzecz innych. Jednocząc się można przecież zrobić tak wiele! Wspieramy: Bohaterów oraz ich rodziny z Oddziału Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku Dzieci z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Krasnem Dzieci z Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej w Ignatkach-Osiedle oraz inne placówki.
Naszym celem jest zebranie środków, które zostaną przeznaczone na zwierzaki pozostające pod opieką naszego stowarzyszenia. Psy i koty, którymi się opiekujemy, to stare, schorowane zwierzęta, często wyrwane z piekła, z licznymi niedomaganiami i poważnymi schorzeniami. Nie możemy pochwalić się szczęśliwymi adopcjami, gdyż nasze zwierzaki zostają z nami do końca swych dni. Jest to ich ostatnia przystań, ostatnie miejsce, którego obraz zabierają ze sobą w ostatnią podróż. Aktualnie mamy w naszym hospicjum 6 psich seniorów oraz 12 kotów.
Przekazanie samopodgrzewających się posiłków o zbilansowanej diecie dla dziecięcych szpitalnych oddziałów oparzeniowych, intensywnej terapii - OIOM, onkologii, hematologii, kardiologii, urazów ogólnych oraz dla oddziałów położniczych z przeznaczeniem dla matek karmiących i kobiet w ciąży.
Kasia udowodniła, że dla synka zrobi wszystko. Uciekła już śmierci, teraz musi zawalczyć o powrót do zdrowia i sprawności. Potrzebny jest tylko czas, cierpliwość i pieniądze. Razem możemy sprawić, że Kasia wróci do swojego synka! Udowodnijmy światu, że nie ma rzeczy niemożliwych, a młoda mama wróci do rodziny, do synka…
Fundacja Emic - jesteśmy organizacją z województwa kujawsko - pomorskiego, wspierającą osoby z doświadczeniem migracyjnym. Pracujemy głównie w Toruniu i Bydgoszczy, a szczególnym miejscem jest dla nas Ośrodek dla Cudzoziemców w Grupie, w którym mieszkają osoby uciekające ze swoich krajów. Nasz zespół to 20-osobowa ekipa, w której w skład wchodzą lektorki języka polskiego, prawnicy, psycholożki, konsultantki, doradca zawodowy, specjalistki działań integracyjnych, adaptacyjnych i promocji. Pomóż nam pomagać! :)
„Pomagamy w Dobrym Stylu!” – szkolna akcja zbiórki ubrań Masz w szafie ubrania, których już nie nosisz? Nie wyrzucaj – przekaż je na dobry cel! „Pomagamy w Dobrym Stylu!” to szkolna akcja charytatywna, w której każdy może w prosty sposób pomóc – wystarczy oddać niepotrzebne, ale wciąż dobre ubrania. Dzięki tej inicjatywie wspieramy szkolne działania, osoby potrzebujące oraz dbamy o środowisko, dając ubraniom drugie życie. Jak możesz pomóc? ✔ Przynieś ubrania – do wyznaczonych punktów zbiórki na terenie szkoły. ✔ Wyślij je bezpłatnie kurierem
Mrok jest codziennością Madzi od urodzenia… Szansą na uratowanie wzroku dziewczynki jest leczenie w klinice w Ufa, gdzie do nerwów wzrokowych Madzi podawany jest lek Alloplant. Przed Madzią kolejny wyjazd do kliniki! Efekty poprzednich operacji są wspaniałe! Niezbędna jest jednak kontynuacja leczenia i kolejne wyjazdy na zabiegi do profesora Muldaszewa.
ZAMIEŃ SWOJE NIEPOTRZEBNE UBRANIA NA WSPARCIE FINANSOWE DLA NASZEJ SZKOŁY! 10 KG = 5 ZŁ Dołącz do naszej kampanii i wyślij BEZPŁATNIE swoje niepotrzebne ubrania, wspierając w ten sposób naszą placówkę i naszych uczniów! Każde 10 kg przekazanych ubrań = 5 zł na wsparcie finansowe naszej placówki! Celem tej kampanii jest uzyskanie dodatkowych środków finansowych dla naszej szkoły poprzez oddawanie niepotrzebnych ubrań oraz akcesoriów.
W trudnych czasach najbardziej cierpią najsłabsi. Naszym celem jest pomoc zaniedbanym dzieciom i doświadczonym życiowo rodzinom. Działamy tak, aby dzieci z takich rodzin nie powielały drogi swoich rodziców. Pomagamy rodzicom w życiu codziennym i wspieramy w wychowywaniu dzieci. Prowadzimy świetlice środowiskowe i poradnie psychologiczne, aby pokazywać im, że można zmienić swój los i żyć inaczej. Czasem wystarczy niewiele, żeby przerwać tragiczny krąg dziedziczenia biedy i trudności społecznych.
Szkoła Podstawowa w Koczale przystępuje do programu Szkoła w porządku należącego do marki Ubrania Do Oddania. Ty oddajesz i nie tracisz, a szkoła zyskuje 5 zł za każde 10 kg ubrań.
Poznajcie SOSW nr 8! To miejsce, w którym każde niewidome czy słabowidzące dziecko i nastolatek poczuje się swobodnie. Aktywność wywiera pozytywny wpływ na organizm każdego człowieka, a już szczególnie u dzieci, dlatego nie chcemy odbierać tej możliwości osobom z niepełnosprawnością. Na co czekasz? Dołącz do nas i wesprzyj nasza kampanię zalegającymi ubraniami z Twojej szafy!
Kamil w wieku 24, w wyniku wypadku w pracy stracił obie dłonie, tracąc zarazem swój sens życia, tracąc nadzieję na swoją przyszłość, szansę na zrealizowanie swoich celów i marzeń… Nie wyobraża sobie życia bez dłoni, które przecież pozwalają na wykonanie podstawowych czynności każdego dnia… Możemy wspólnie zebrać pieniądze na zakup protez bionicznych oraz rehabilitację dla tego młodego chłopaka, ratując jego przyszłość.Pomóżmy Kamilowi stać się znowu samodzielnym…
