Logo

ZAMIEŃ MODĘ NA WODĘ

Prowadzona przez Organizację:
Polska Akcja Humanitarna
Kampania CSR
Data zakończenia:
31.01.2024
Warszawa

Dołącz do zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej przy wsparciu Ubrania Do Oddanie w ramach kampanii „Zamień modę na wodę” i wesprzyj mieszkanki i mieszkańców Kenii, Somalii, Sudanu Południowego, Madagaskaru oraz Jemenu w dostępie do wody i sanitariatu.

Zasady zbiórki proste: każdy 1 kg przekazanych ubrań, tekstyliów, zabawek to 1 na naszym wirtualnym koncie na platformie. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie podjąć konkretne działania, aby woda była dostępna dla wszystkich. 

 

JAK PRZEKAZAĆ UBRANIA? ZOBACZ JAKIE TO PROSTE! 

1.Wybierz rzeczy w dobrym stanie. Umieść je w kartonach zbliżonych wielkością do walizki podręcznej - spakujesz wówczas regulaminowe 10 kg. Porządnie zaklej kartony! 

2. Kliknij przycisk "POMAGAM" 

3. Zamówbezpłatnego kuriera, który odbierze od Ciebie przygotowane paczki lub nadaj paczki w pobliskim punkcie DPD PickUP 

 

Więcej szczegółówtutaj. 

 

Jak Twoje ubrania pomogą w działaniach PAH? 

Polska Akcja Humanitarna (PAH) już od 30 lat niesie pomoc ratującą zdrowie i życie. Działamy na całym świecie, reagując w miejscach, w których dochodzi do kryzysów humanitarnych spowodowanych przez katastrofy naturalne i konflikty zbrojne.   

Specjalizujemy się w zapewnianiu dostępu do czystej, bezpiecznej do spożycia wody w takich krajach jak Somalia, Sudan Południowy, Kenia, Madagaskar czy Jemen. 

Woda jest niezbędna do życiawiemy o tym wszyscy, ale czasami mając na co dzień, zapominamy, że od jej dostępności i czystości zależy zdrowie, życie oraz możliwość dalszego rozwoju.   

Tymczasem szacuje się, że ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie nie mają dostępu do wody i toalet. 

 

Dlatego wraz z marką Ubrania Do Oddania w ramach kampaniiZamień modę na wodęzbieramy środki na działania wodno-sanitarne w takich krajach jak Somalia, Sudan Południowy, Kenia, Madagaskar czy Jemen 

 

Każdy przekazany 1 kg ubrań to 1 na wsparcie kampanii.  

 

Dlaczego brakuje wody?  

Oprócz fizycznego braku wody mieszkańcy krajów Globalnego Południa mierzą się w największym stopniu ze zmianami klimatu oraz związanymi z nimi anomaliami - suszą oraz ubogą porą deszczową, mimo że niemal wcale się do nich nie przyczyniają. Pamietajmy także, że państw o niższych dochodach nie stać często na budowę odpowiedniej infrastruktury wodnej. 

 

Dlaczego dostęp do wody jest tak ważny?  

Dzięki stałemu dostępowi do wody mieszkańcy mogą zapewnić sobie i rodzinom, uprawiać rolę czy zajmować sie hodowlą zwierząt. Woda i sanitariaty w szkole to też szansa na edukac, szczególnie dla dziewczynek, które mogą korzyst z osobnych toalet i nie muszą przerywać edukacji chociażby z powodu miesiączki. Studnie i punkty czerpania wody obniżają z kolei ryzyko rozpowszechniania się niebezpiecznych w klimacie tropikalnym chorób. 

Stałe źródło bezpiecznej wody to zaoszczędzony czas, który można poświęcić na edukację czy rozwój osobisty. Kiedy woda znajduje się blisko, dziewczynki i kobiety nie zmuszone do przemieszczania się po nią wiele godzin dziennie - nie też narażone na niebezpieczeństwo podczas drogi oraz zyskują czas na edukację i pracę.   

Dla Docas Ayuen - uczennicy szkoły Green Belt Academy, wspieranej od lat przez Polską Akcję Humanitarną - woda to możliwości pobierania edukacji. W szkole jest zapewniony dostęp do czystej wody, znajdują się tam również latryny, dzięki czemu uczennice i uczniowie mogą bez przeszkód poświęcić swój czas na naukę.   

Ludzie mówią, że edukacja jest siłą zmian w naszym kraju i to prawda, bo kiedy nie ma edukacji, to nic wokół nie ma sensu. Im więcej ludzi jest wykształconych, tym większy postęp w życiu każdego człowieka. Chciałabym, aby więcej dziewczyn w moim kraju mogło się uczyć i uzyskać wyższe wykształcenie. (…) Chcę dostać się na uniwersytet i skończyć studia oraz żeby inne dziewczyny też poszły za mną w tym kierunku” - mówi Docas, która chce studiować informatykę po skończeniu szkoły średniej.