Logo

Program Moving Towards Circularity
4F x Ubrania Do Oddania

4F X ubrania do oddania

Ubrania Do Oddania we współpracy z 4F/OTCF stworzyły pionierski nie tylko w Polsce,
ale też w Europie
program zbierania, odnawiania i wprowadzania tekstyliów do ponownej sprzedaży. W 2023 roku zebraliśmy 12465,7 kg ubrań i dodatków. Środki pozyskane w ramach współpracy przekazywane są Fundacji 4F Pomaga , która m.in. wspiera działalność edukacyjną
oraz sportową wśród dzieci i młodzieży.

W roku 2023 na fundację w ramach współpracy przekazano 7977 zł.

MOVING TOWARDS CIRCULARITY

Celem projektu 4F X Ubrania Do Oddania jest uratowanie przed wyrzuceniem jak największej liczby rzeczy i wprowadzenie ich do ponownego obiegu. Wspólnie stworzyliśmy cyrkularną zmianę
i udowodniliśmy, że drugi obieg w marce modowej ma sens, a odpowiednio przygotowana odzież używana może stanowić dla klientów atrakcyjną alternatywę w salonach marki.

CEO

Jak podkreśla
Tomasz Bocian,
CEO Ubrania Do Oddania:
Współpraca marek 4F i Ubrania Do Oddania to projekt, który udowodnił, że mając chęci, narzędzia i wiedzę, możemy przeprowadzić prawdziwą rewolucję na rynku odzieżowym i z łatwością wprowadzić odzież z drugiego obiegu do po nownej sprzedaży.

Bardzo się cieszę, że ten nowatorski projekt stworzyliśmy właśnie z marką 4F, firmą bardzo świadomą, otwartą i gotową do podjęcia odważnych działań. Z pewnością i dumą możemy powiedzieć, że wytyczyliśmy absolutnie nowe standardy w branży - na skalę europejską.

W ramach wspólnych działań marka Ubrania Do Oddania odbiera, sortuje, odświeża i naprawia rzeczy pozyskane przez 4F. Z kolei 4F nie tylko zbiera odzież i akcesoria , ale także sprzedaje używane rzeczy swojej marki w trzech kategoriach:

LICZBY, KTÓRE SĄ REALNĄ ZMIANĄ

Ile dokładnie rzeczy wprowadziliśmy wspólnie do drugiego obiegu w 2023 roku?

Dodatkowo, w ramach nowej odsłony ubrań naprawianych w ramach projektu Wear_Fair pod hasłem Nie szukaj dziury w całym

Dowiedz się więcej
JAK ROZWINĄŁ SIĘ PROGRAM W CIĄGU OSTATNICH DWÓCH LAT?

1.3. % wzrost względem roku poprzedniego dla parametrów rocznych.

IMPACT EKOLOGICZNY

W ciągu całego roku udało nam się zebrać 41486,7 kg ubrań dzięki czemu zaoszczędziliśmy:

Zaoszczędzone emisje zostały policzone przy założeniu braku konieczności produkowania nowych ubrań, gdy te trafiają do konsumentów w drugim obiegu.
Metodyka zgodna z GHG Protocol.
Prezentowane liczby są efektem obliczeń na podstawie próbki ubrań niesortu Ubrania od Oddania (662 kg), składającej się z frakcji takich jak: bawełna, len, jedwab, poliamid, skóra naturalna,
czy jeans. Analiza została przeprowadzona dla pełnego procesu produkcji ubrań (uprawa, tkanie, szycie, farbowanie, transport).

ZAPOZNAJ SIĘ Z RAPORTEM ROCZNYM 4F CHANGE.
Pobierz
JAK PRZEKAZAĆ KURIEROWI UBRANIA W RAMACH WSPÓŁPRACY Z 4F?
 1. Spakuj ubrania damskie, męskie lub dziecięce i akcesoria, które są w stanie dobrym i nadają się do wprowadzenia do drugiego obiegu. Pamiętaj - zbieramy wszystkie ubrania,
  nie tylko marki 4F. Rzeczy powinny być czyste, a buty sparowane.
 2. Upewnij się, że w kartonie jest co najmniej 10 kg ubrań, abyśmy mogli przekazać 10 zł Fundacji 4F. Płacimy za koszty logistyczne (kurier odbiera od Ciebie rzeczy za darmo),
  dlatego rozliczamy darowizny za paczki powyżej 10 kg.

  Z kwestii organizacyjnych:
  Kurier będzie miał list przewozowy ze sobą, nie musisz niczego drukować. Paczka nie powinna ważyć więcej niż 30 kg, a suma trzech boków pudełek może wynosić maksymalnie 180 cm, najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm.

 3. Zamów kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę i wybierz kampanię Fundacji 4F Pomaga. Podaj adres, termin odbioru paczki i gotowe!
Zamów kuriera

Jak jeszcze możesz oddać rzeczy wspierając działania 4F X Ubrania Do Oddania?

 1. DPD Pickup

  Paczkę od 10 kg do 20 kg możesz też nadać w punkcie DPD Pick Up
  - tu znajdziesz szczegóły.

 2. Sklepy 4F gdzie można oddać rzeczy
  Nawet jedną rzecz możesz przekazać w każdym sklepie 4F - listę znajdziesz tutaj.

 3. Ubraniomat
  W galerii handlowej Bonarka City Center w Krakowie oraz na Osiedlu Olimpia Port Wrocław 4F x UDO x Archicom) dostępne są elektroniczne kontenery, do którego przy pomocy aplikacji możesz oddać zbędną odzież oraz dodatki.

Dołącz do nas w naszych social mediach: