Logo

Edukacja ekologiczna i klimatyczna w szkołach – wesprzyj projekt Be.Eco podczas Westfield Good Festival

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Digital University
Kampania CSR
Data zakończenia:
13.06.2023
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Od 22 do 30 kwietnia na terenie dwóch centrów handlowych w Warszawie – Westfield Arkadia i Westfield Mokotów – odbędzie się Westfield Good Festival. Celem Festiwalu jest budowanie świadomości zrównoważonego rozwoju i przekazywanie praktycznych podpowiedzi – jak działać na co dzień w sposób przyjazny dla planety. W trakcie wydarzenia klienci będą mogli m.in. wziąć udział w zbiórkach odzieży zorganizowanych we współpracy z Ubrania do Oddania. Cały dochód ze zbiórki wesprze projekt Be.Eco fundacji Digital University.

 

Westfield Good Festival będzie prawdziwym świętem zrównoważonego rozwoju. Od 22 do 30 kwietnia na terenie Westfield Arkadia i Westfield Mokotów odbędzie się wiele różnorodnych aktywności, takich jak m.in. warsztaty, wykłady, prelekcje, zbiórki odzieży i elektroodpadów czy adopcja roślin. 

Przez cały czas trwania Festiwalu  można przynieść odzież, która nie jest już nam potrzebna. Za każdy 1 kg przekazanej odzieży Fundacja Digital University otrzyma 1 zł na wsparcie programu Be.Eco. 

Projekt Be.Eco to odpowiedź Fundacji Digital University na potrzebę edukacji ekologicznej i klimatycznej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest m.in. wyposażenie odbiorców w aktualną, popartą badaniami naukowymi wiedzę, kształtowanie świadomości i postaw ekologicznych dzieci i młodzieży, a także inspirowanie do podejmowania eko-działań i inicjatyw. Do programu mogą zapisać się nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Czekają na nich webinary i warsztaty online, scenariusze lekcji i inne materiały dydaktyczne oraz możliwość uzyskania certyfikatu Be.Teacher, który stanowi potwierdzenie kompetencji i wiedzy zdobytych w programie.

O Fundacji Digital University:

Fundacja Digital University działa od 2014 roku. Jej misją jest edukacja w zakresie nowych technologii i umiejętności świadomej eksploatacji zasobów naturalnych, poszerzanie świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz pomoc w rozumieniu i dostosowaniu się do wciąż zmieniającego się świata. Uczą zawodów przyszłości, dając wsparcie podopiecznym domów dziecka, świetlic środowiskowych i środowisk wykluczonych. Prowadzą projekty edukacyjne dla uczniów i nauczycieli dotyczące ekologii i bezpieczeństwa w sieci.

O Westfield Good Festival:

Westfield Good Festival odbędzie się od 22 do 30 kwietnia w dwóch warszawskich centrach handlowych – Westfield Arkadia i Westfield Mokotów. W ramach wydarzenia zaplanowano liczne aktywności. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z różnych obszarów tematycznych m.in. mody cyrkularnej i upcyclingu, wegańskiego makijażu, odporności psychicznej i jej wpływu na nasz well-being czy gotowania w duchu zero waste. Powstanie także strefa re-cycle, gdzie odbędzie się m.in. zbiórka elektrośmieci oraz stanie punkt adopcji roślin. Ponadto w Westfield Arkadia zorganizowana zostanie specjalna strefa podcastowa, w której klienci będą mogli na żywo posłuchać podcastów dotyczących różnych obszarów w temacie zrównoważonego rozwoju oraz holistycznego podejścia do życia. Głównym tematem wydarzeń w Westfield Mokotów jest zrównoważona moda  – na klientów czekać będą warsztaty, spotkania wykładowe i panele dyskusyjne z zakresu mody cyrkularnej, slow fashion czy fenomenu vintage, a także wystawa prac studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. 

Westfield Good Festival to wydarzenie, w którym szczególny nacisk położyliśmy na zrównoważony rozwój, a całość aktywności organizowana jest w duchu less waste. W wydarzenie zaangażowaliśmy takich partnerów jak m.in. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, ASEKOL PL czy Too Good To Go, by wzmocnić wartość edukacyjną wydarzenia i pokazać, że każdy z nas, w codziennym życiu, może zrobić coś dobrego dla naszej planety. Działania wpisują się w długofalową strategię „Better Places 2030” Unibail-Rodamco-Westfield, które jest właścicielem i zarządcą centrów handlowych Westfield Arkadia i Westfield Mokotów.