Logo

Jakie rzeczy możesz spakować w kartony?

Co i jak spakować w karton, który bezpłatnie odbierze od Ciebie kurier?

Karton

Przygotuj karton, którego rozmiar zbliżony jest do wielkości walizki podręcznej. Maksymalny rozmiar paczki, którą może zabrać kurier wynosi 180 cm dla sumy wszystkich trzech wymiarów kartonu: szerokości, wysokości i głębokości, a najdłuższy bok może mieć maksymalnie 80 cm. Jeżeli nie posiadasz kartonu o tych wymiarach, z łatwością otrzymasz go np. w sklepie spożywczym.

Pakowanie 

  1. Przygotowane rzeczy poskładaj i ciasno umieść w kartonie, zależy nam, abyś przygotowała/przygotował paczkę o wadze 10-30 kg

  2. Kartony porządnie zaklej i zamów bezpłatnego kuriera klikając w guzik POMAGAM w wybranej kampanii

  3. Podaj adres i termin odbioru spakowanych kartonów, nie musisz drukować listów przewozowych - kurier przyjedzie razem z nimi.

 

Dlaczego przyjmujemy paczki od 10 kg?

Misją naszej firmy jest promocja drugiego obiegu i wsparcie organizacji charytatywnych, jednak w związku z zapewnieniem darmowych kosztów obsługi przez firmę kurierską, darowizny finansowe dla fundacji rozliczamy za paczki od 10 kg. Jeśli masz kilka mniejszych opakowań możesz okleić je ściśle taśmą lub folią - ważne jest, aby waga przesyłki wynosiła co najmniej 10 kilogramów. 

Dlaczego do 30 kg?

To wymóg firmy kurierskiej, kurier nie jest w stanie zabrać pojedynczej paczki powyżej 30 kg. Jeżeli chcesz podarować więcej rzeczy możesz spakować je w kilka kartonów.

Co możesz wysłać do Ubrania Do Oddania?

Przyjmujemy rzeczy nowe i używane nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu, bez dziur, zmechaceń, plam, czyste, kompletne i niezniszczone:

  • wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej;

  • buty połączone w pary;

  • akcesoria: np. torebki, plecaki;

  • dodatki: np. czapki, szaliki;

  • tekstylia domowe, np: koce, pościel;

  • biżuterię;

  • bieliznę;

Jak inaczej możesz przekazać do nas rzeczy?

Punkty DPD Pickup

Paczkę od 10 kg do 20 kg możesz też nadać w punkcie DPD Pickup - szczegóły znajdziesz tutaj.

Sklepy marki Ubrania Do Oddania

Nawet jedną pojedynczą rzecz możesz zostawić w każdym z naszych sklepów - Butików Cyrkularnych lub UDO Second Hand, pełną listę sklepów znajdziesz pod tym adresem.

Dział Wsparcia Ubrania Do Oddania 

Jeśli masz pytania w temacie wysyłki bądź zgłoszenie odnośnie nadanej przesyłki, skontaktuj się z nami na poniższy adres mailowy. Jeśli sprawa dotyczy przesyłki, pamiętaj, aby dołączyć numer swojego zgłoszenia oraz imię i nazwisko jakimi logujesz się w portalu - to ułatwi nam wsparcie: kontakt@ubraniadooddania.pl.