Dom dla Dzieci w Rumi prowadzony przez Fundację Rodzinny Gdańsk jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego. Na co dzień, miejsce to zamieszkuje czternaścioro fantastycznych Dzieciaków, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w gronie rodziny. Niektóre z nich są niepełnosprawne, inne z powodu trudnej sytuacji życiowej są zagrożone niedostosowaniem społecznym. Pragniemy zorganizować Dzieciom wymarzone wakacje, które pozwolą całej grupie wspólnie wypocząć, zapomnieć o smutkach i przeżyć dziecięce chwile beztroski.
Zorganizujemy wyprawę, na której sześciu śmiałków z niepełnosprawnością ruchową wraz z asystentami zmierzy się z sześcioma ekstremalnymi wyzwaniami. Przemierzając Polskę od Mazur po góry pokonując własne ograniczenia zmierzą się m.in. z mazurskim jeziorem, podniebnym lotem czy podwodnym światem. Wiemy, że niepełnosprawność nie definiuje ludzi, ale ich niesamowita siła oraz determinacja. I taką perspektywę chcemy pokazać.
Kociarnia to miejsce bardzo ważne dla naszej fundacji. To tu znajdują schronienie bezdomne koty. To w kociarni czekają by je wypuścić po zabiegu na wolność. Kociarnia jest pierwszym przystankiem na drodze do lepszego życia. Bardzo prosimy pomóżcie nam ją tworzyć! Pomóżcie nam odmienić życie tych kotow, które oprócz nas nie mają nikogo! Naprawdę warto!
Jednym z głównych zadań statutowych fundacji jest zapobieganie bezdomności zwierząt, przede wszystkim kotów, ponieważ tu bezdomność jest największa. Dzięki środkom zebranym na tej zbiórce będziemy mogli pomóc większej ilości zwierząt.
W naszym Azylu i domach tymczasowych mieszka kilkadziesiąt kotów - a jak powszechnie wiadomo, każdy kot to głodny kot 🙂 Wykarmienie wszystkich podopiecznych dobrymi puszkami, dzięki którym koty dobrze się czują i są zdrowe, to ogromne koszty. Gdyby tylko można było magicznie zamienić nienoszone ubrania na pyszne mięsko... Wtedy świat byłby łatwiejszy ;)
Decathlon Polska rozpoczyna kolejną inicjatywę łączącą dążenie do zrównoważonego rozwoju oraz przekonanie, że sport jest istotną częścią ludzkiego życia. Dzięki zaangażowaniu Klientów i Pracowników wspólnie wspieramy Fundację Akademia Odkrywców Sportu UMCS w realizacji Jej misji, którą jest podejmowanie działań na rzecz zwiększania dostępności dyscyplin sportowych, infrastruktury sportowej oraz wydarzeń i zawodów sportowych dla osób ze szczególnymi potrzebami, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościam
Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak wygląda życie, kiedy oddech jest poza Twoim zasięgiem? W Polsce blisko 2400 osób każdego dnia toczy nierówną walkę z mukowiscydozą. Chorobą, której nie widać, a która odbiera życie. Codziennie nawet kilkanaście inhalacji, od kilkunastu do kilkudziesięciu przyjmowanych leków. Godziny ciężkiej rehabilitacji i fizjoterapii. Wielomiesięczne pobyty w szpitalach. Wszystko po to, by żyć, by oddychać, by nie pozwolić wygrać chorobie. Do utraty tchu...
Jako instytucja oferująca wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne, wiemy, że obecnie dostępność do terapii jest ograniczona - m.in. długie terminy oczekiwania na konsultację, czy wysokie koszty spotkań. Dlatego też zrodził się pomysł, aby utworzyć kampanię, która pomoże poszerzyć dostępność do pomocy psychoterapeutycznej - obniżyć koszty i skrócić czas oczekiwania na wizytę. W Szafie Terapeutycznej oddajesz niepotrzebne ubrania, a ktoś inny (lub Ty i Twoja rodzina!) wyciąga z niej “komfortowy sweter” w postaci wsparcia terapeutycznego.
Zbieramy na sprzęt do gry, odzież sportową i przejazdy na zawody dla zawodników
Zbiórka na leczenie Gai Operchalskiej - Podopiecznej Fundacji "Serca dla Maluszka" - prowadzona na wniosek Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach.
Celem projektu "kreatywne zajęcia - spotkania w kręgu" jest rozwijanie umiejętności artystycznych oraz twórczej ekspresji wśród dzieci i dorosłych z gminy Pakosław. Poprzez regularne spotkania uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć radości płynącej z tworzenia i wyrażania siebie poprzez różne techniki rękodzielnicze.
Obszar naszego działania to piecza zastępcza. Prowadzimy od 19 lat Rodzinny Dom Dziecka "Mały Książę". Usamodzielniliśmy 33 dzieci, a młodzież, która z nami obecnie mieszka jest w wieku od 11 do 17 lat. Chcemy, żeby wszyscy młodzi ludzie opuszczający nasz dom, opuszczali go razem z prawem jazdy. To zwiększy ich atrakcyjność na rynku pracy, kiedy już będą samodzielni. Da im szanse na lepsze zarobki, ciekawe życie, poczucie bezpieczeństwa. Możesz im pomóc. Twoje ubrania, zamienione na złotówki, opłacą kursy prawa jazdy.