Działamy po to by w naszej wsi wszystkim żyło się lepiej. Organizujemy kreatywne zajęcia dla dzieci, spotkania sąsiedzkie, pikniki. Wspólnie dbamy o środowisko wkoło nas. Angażujemy się w akcje charytatywne, wspieramy potrzebujących.
Droga do stworzenia azylu dla zwierząt domowych i dzikich we Wrocławiu nie była prosta, ale cały czas działamy. Powstają nowe woliery, kojce, wykańczamy pomieszczenia, by zwierzętom było w nich jak najlepiej. Przed nami kolejne plany remontowe, a do tego potrzebujemy Waszej pomocy!
#BiegamDobrze projekt Fundacji "Maraton Warszawski"
Urzeczywistniamy nasze marzenie - profesjonalny ośrodek dla bezdomnych kotów we Wrocławiu. W jednym miejscu: - opieka weterynaryjna - przetrzymanie kota po zabiegu lub na czas leczenia - opieka z sercem nad kocimi rezydentami - możliwość nauki dla studentów wydziału weterynarii oraz słuchaczy technikum weterynaryjnego. To możliwe ! Kończymy remont wynajętego lokalu. Ale musimy go jeszcze wyposażyć i zarejestrować gabinet weterynaryjny. Twoje ubrania mogą nam w tym pomóc :)
Fundacja Aktywna prowadzi klub sportowy Akademia Młodego Sportowca, w którym trenujemy judo, piłkę nożną i wspinaczkę! Nasza zbiórka pokryje koszty startowe naszych zawodników (1 start to ok 50-100 zł/os), pozostałe środki przekażemy na stypendia sportowe dla naszych zawodników! Planujemy również organizację stypendiów dla zawodników, którzy mają nalepsze wyniki sportowe!
Ahoj! Angażując się społecznie, wolontariusze często zmagają się z różnymi wyzwaniami i wątpliwościami. Bardzo ważne w pracy na rzecz innych jest dbanie o siebie i rozwój własnych zdolności, by jak najskuteczniej nieść pomoc. Dlatego chcielibyśmy zaproponować społecznikom kolejną odsłonę cyklu warsztatów rozwojowych Akcja- Edukacja :) Nasi trenerzy mają głowy pełne pomysłów, ale potrzebujemy środków na organizację zajęć.
Franciszek Pazio, ur. 27 luty 2023, Jartypory - Padaczka lekooporna z wadą mózgu - HEMIMEGALENCEFALIA LEWOSTRONNA. Franio urodził się 27.02.2023 r. Już w 2 dobie życia pojawiły się niepokojące drgawki. Wszelkie badania potwierdziły chorobę hemimegalencefalii oraz padaczkę lekooporną. Silne ataki padaczki osłabiają Jego organizm i uniemożliwiają funkcjonowanie. Cały świat rodziny, w której jest jeszcze dwoje małych dzieci - Kornelia /2,5 r.ż/ oraz Ksawery /5 lat/, dosłownie „stanął na głowie”.
Nasza społeczność szkolna jest bardzo aktywna. Angażuje się w różnego typu akcje społeczne. Nie jest nam obca aktywność proekologiczna, dlatego też przystępujemy do programu. Łączymy dobre z pożytecznym - zamieniamy niepotrzebne ubrania na potrzebne rośliny. Jednocześnie uwrażliwiamy młodzież na problemy zmian klimatycznych.
Celem tej kampanii jest uzyskanie dodatkowych środków finansowych dla Samorządu Uczniowskiego dzięki przekazaniu niepotrzebnych ubrań oraz akcesoriów. Dołącz do naszej kampanii i wesprzyj nasze działania.
Twoje wsparcie umożliwi organizację 7-dniowych warsztatów usamodzielnienia na górze Klimczok. Uczestnicy - młodzież z pieczy zastępczej (domy dziecka i rodzinny zastępcze) zdobędą wiedzę z zakresu zdrowia, prawa i radzenia sobie z emocjami. Będą także uczestniczyć w zajęciach sportowych: narty/snowboard oraz wędrówki po górach. Obóz to także okazja do integracji, wymiany doświadczeń i nawiązywania przyjaźni.
Mrok jest codziennością Madzi od urodzenia… Szansą na uratowanie wzroku dziewczynki jest leczenie w klinice w Ufa, w Rosji. Podarujmy Madzi światełko nadziei…
Poprzez tę kampanię pragniemy wspomóc leczenie i rehabilitację osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej, a do tego cierpią na choroby nowotworowe. Mamy świadomość, że nasza pomoc jest tylko kroplą w morzu potrzeb, ale jest niezbędna. Każdy gest i przejaw solidarności z chorymi to priorytet naszych działań stowarzyszeniowych. Środki będą wykorzystane na zakup leków i potrzebnych środków pielęgnacyjnych.
