Logo

Podstawowy remont siedziby Fundacji PRZEMOCNIe

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja PRZEMOCNIe
Data zakończenia:
27.09.2021
Stępina

Normalny DDDomek w Mrocznym Lesie to siedziba Fundacji PRZEMOCNIe i równocześnie dom prezów Fundacji- Ani i Remka. Dom to stara chatka w lesie, do generalnego remontu. Remont metodą upcyklingową i less budżetową. Przy dochodach Fundacji rzędu 2000-3000 zł/ mc nie da się inaczej. Dlaczego prezesowie sobie nie radzą finansowo? Może dlatego, że bycie autystą i tworzenie Fundacji dla ludzi na zakręcie życiowym nie sprzyja grubemu portfelowi.

Normalny DDDomek w Mrocznym Lesie to siedziba Fundacji PRZEMOCNIe i równocześnie dom prezów Fundacji- Ani i Remka.

Dom to stara chatka w lesie, do generalnego remontu. Remont metodą upcyklingową i less budżetową. Przy dochodach Fundacji rzędu 2000-3000 zł/ mc nie da się inaczej. Dlaczego prezesowie sobie nie radzą finansowo? Może dlatego, że bycie autystą i tworzenie Fundacji dla ludzi na zakręcie życiowym nie sprzyja grubemu portfelowi. Prowadzenie w pięć osób Fundacji, która obsługuje rocznie ok. 1000 osób, to praca na kilka etatów- Ania i Remek po prostu nie mają już sił psychicznych i fizycznych na ciężką pracę intelektualną i emocjonalną w tak ciężkich warunkach fizycznych, ani na ciężką pracę fizyczną przy ogromnej ilości obowiązków związanych z Fundacją. Fundacja jednak cały czas się dzięki nim rozwija, dlatego warto, by ta dwójka autystów-intelektualistów, mogła się poświęcić bardziej pomaganiu ludziom, niż walce o przetrwanie we własnym domu :)

Ania pracuje społecznie ponad 5 lat i nigdy w dorosłości nie miała normalnego domu, dlatego postanowiliśmy zrobić Ani prezent: OBÓZ PRZEpracowania, żeby pomóc przy naprawie dachu, fundamentów, drzwi i okien oraz ociepleniu podłóg.

Dach- stare betonowe dachówki, wiele popękanych, część więźby już się z tego powodu zniszczyła. Dach przecieka, trzeba go też ocieplić.

Dach zostanie naprawiony w ten sposób, że dachówki zostaną wyszorowane i wyszpachlowane, oraz pomalowane szkłem wodnym. Potrzeba do tego wielu rąk i ok. 1000zł. Na wymianę uszkodzeń w więźbie potrzeba ok. 200 zł. Folia przeciwiatrowa jest już kupiona. Ocieplenie będzie ze styrobetonu, ale to może poczekać do przyszłego roku, choć ciężko się pracuje we dwie osoby, rozmawiające z ludźmi przez Internet, gdy się nie ma dwóch oddzielnych pomieszczeń.

Fundamenty- to cement, piach, żwir, folie zabezpieczające, dużo kopania i jeszcze więcej wyrabiania betonu, potem jeszcze ocieplenie fundamentów styrobetonem (styropian z odzysku)- znów mnóstwo ciężkiej pracy. 

Potrzeba do tego 3-4 silnych mężczyzn i ok. 1500 zł. A to tylko fundament z przodu chatki- bo on się rozpadł- reszta stoi i może poczekać na wzmocnienie i ocieplenie do przyszłego roku.

Naprawa drzwi i okien to wstawienie uszczelek i okuć lub wymiana stolarki na tę odebraną z działu 'za darmo' na olx. Okna są stare, mają nawet popękane szybki. Koszt narzędzi brakujących do szybkiej i sprawnej naprawy to ok. 800 zł.

Ocieplenie podłóg to znów- duuuuużo kopania, duuuużo wyrabiania zaprawy i styrobetonu. Jego dostarczenie to ok. 500zł (cementu i odpadowego styropianu), a koszt materiałów- cement i folie to kolejne ok. 500zł.

Wszystkiemu nie sprzyja to, że do domu nie zawsze da się dojechać glinianą, polną drogą.

Potrzebna jest każda pomoc- fizyczna i finansowa. Przewidujemy przyjazd ok. 10 osób na 10 dni, ale żeby było to możliwe potrzebujemy zapłacić za ich przyjazd i jedzenie. Średnio liczymy 100 zł/ osobę za przyjazd i 150zł/ osobę na wyżywienie, czyli razem 2500 zł. 

Doliczamy 500 zł na nieprzewidziane wydatki, obecność większej ilości osób lub paliwo.

Każda nadwyżka finansowa zostanie przeznaczona na dalszy remont, bo to, co MUSI być zrobione w tym roku to nie jest jeszcze nawet połowa tego, co trzeba będzie zrobić.

 

Zdjęcia domu z opisami możesz zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=zaJaszczurowa&set=a.4246707318708052 - dajemy linka, bo patrząc na zdjęcia tutaj, możecie Państwo nie wiedzieć co widzicie...

Jeżeli chcesz przyjechać pomóc, to zgłoś się tu: https://www.facebook.com/events/2972041949714557

Każda pomoc potrzebna- możesz kopać i dźwigać? Fantastycznie. Ale... możesz tylko robić lekkie prace? Super, są dachówki do zdjęcia, wyczyszczenia, pomalowania i ułożenia z powrotem. Możesz tylko gotować? Wspaniale, przecież reszta będzie potrzebowała porządnie zjeść. Masz 5 lat i nie wiesz jak pomóc? Znakomicie, pozbierasz ziół, żeby wszystkich obdarować.

Z poprzednich obozów wiemy już, że nie da się przebywać razem dłużej niż 10 dni, bo wszyscy dostają ciężkiego shutdowna (przemęczenie zmysłowe u autystów). Nie da się też pracować 10 dni pod rząd, muszą być dwa dni przerwy. Zapewnimy wszystkim suplementy i koktaile, które siłę rażenia shuta trochę zmniejszą.