Logo

Twoje ubrania fundują nasze stypendia

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie Dla Ziemi
Data zakończenia:
31.12.2024
Kamionka
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Zapraszamy do włączenia się w tworzenie Lokalnego Funduszu Uchodźczego. Zebrane środki pozwolą nam wspomóc finansowo dzieci uchodźcze mieszkające w Łukowie, zarówno w Ośrodku dla Cudzoziemców, jak i w mieszkaniach prywatnych. Celem Funduszu jest wsparcie dzieci kończących szkołę podstawową. Pomoc finansowa pozwoli im na wyrównanie szans edukacyjnych, rozwijanie swoich pasji i kontynuowanie edukacji szkolnej. Miesięczna kwota stypendium to 300 zł na jednego ucznia/jedną uczennicę.

Stowarzyszenie "Dla Ziemi" to organizacja pozarządowa, która od 2009 roku pracuje z i na rzecz uchodźców i uchodźczyń przebywających na Lubelszczyźnie. Przez te lata udało nam się zrealizować wiele projektów i współpracować z kilkoma Ośrodkami dla Cudzoziemców zlokalizowanymi na terenie województwa lubelskiego. Jednym z nich jest łukowski ośrodek, gdzie działamy nieprzerwanie od 2009 roku. Dzięki naszemu dłogofalowemu wsparciu udaje nam się kompleksowo pomagać rodzinom oczekującym na nadanie statusu uchodźcy oraz tym, którzy opuścili już ośrodek i zdecydowali się zamieszkać w Łukowie. 

Obserwujemy z jakimi wyzwaniami mierzą się dzieci w wieku szkolnym. Jak dużo wysiłku wkładają w naukę języka polskiego, jak chętnie uczestniczą w każdych zajęciach dodatkowych organizowanych przez nas w Ośrodku. Staramy się je wspierać i zachęcać do nauki, odkrywać ich talenty, uczyć nowych umiejętności. A przede wszystkim - mieć dzieciństwo!

Zleży nam na tym, aby dzieci, z którymi współpracujemy, jak najdłużej kontynuowały edukację. Aby je wesprzeć w tym procesie utworzyłyśmy Lokalny Fundusz Uchodźczy. Z jego środków wypłacamy stypendia edukacyjne. Pieniądze mogłą być przeznaczone na podręczniki, przybory szkolne, ale także zajęcia dodatkowe. Koszt miesięcznego stypendium dla jednego ucznia/jednej uczennicy to 300 zł.  

Zachęcamy wszystkie osoby do włączenia się we współfinansowanie Lokalnego Funduszu Uchodźczego. Każdy kilogram oddanych ciuchów wesprze tworzony przez nas Fundusz.  

Więcej o naszych działaniach wspierających i integrujących osoby z doświadczeniem uchodźstwa można przeczytać na naszej stronie internetowej - dlaziemi.org