Logo

PODAJ DALEJ - na wakacyjny wyjazd dla dzieci

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła
Kampania CSR
Data zakończenia:
21.06.2024
Warszawa

Pomóż dzieciom, które z powodów społecznych i finansowych nie mogą liczyć na wystarczające wsparcie swoich opiekunów. Fundacja Joanny Radziwiłł OPIEKUŃCZE SKRZYDŁA tworzy dzienne domy, na wzór domu rodzinnego. Zbiórka ma na celu pomoc w zorganizowaniu wakacyjnego wyjazdu dla dzieci z domu na warszawskiej Pradze, gdzie odnajdują poczucie bezpieczeństwa, wiarę w swoje możliwości, uczą się marzyć i mieć marzenia.

„Mam na imię Maciek i mam 8 lat. Codziennie wieczorem mama zaprasza znajomych i przez całą noc piją alkohol i hałasują. Biorę wtedy moje małe siostry i razem czytamy albo w coś gramy. Mam też starszego brata, ale już dawno z nami nie mieszka. Mama mówi, że uciekł z domu. Ja też nie chcę tu mieszkać. Sprzedaję biżuterię własnej roboty na lokalnym bazarze. Po lekcjach lubię przychodzić do Fundacji, bo mogę tam spokojnie odrobić lekcje i pograć w planszówki.”

Dzięki stworzeniu ciepłej i domowej atmosfery oraz codziennemu wsparciu wykwalifikowanych pedagogów, dzieci zyskują pewność siebie oraz wiarę w swoje możliwości. 

 Dzieci tu nie mieszkają, nie nocują. Spędzają tu wolny czas, po lekcjach. Jest ich ponad trzydzieścioro, niektórzy przychodzą codziennie, latami, aż staną się dorośli. To przestrzeń w której podopieczne dzieci czują się bezpieczne i szczęśliwe, odkrywają pasje i zainteresowania, uczą się różnych form spędzania wolnego czasu, nadrabiają zaległości rozwojowe, podwyższają swoją samoocenę. Bo każdy ma prawo do bycia sobą i prawidłowego rozwoju. Fundacja przeciwdziała wykluczeniu społecznemu dzieci oraz wyrównuje ich szanse. 

„Nasza fundacja to dom, który chce być drugą szansą dla rodzin, nie do końca radzących sobie z dziećmi wychowawczo. Takich, które nie są w stanie, czasem mimo najlepszych chęci, zapewnić dziecku przestrzeni do swobodnego rozwoju. Czasem to kwestia braku odpowiednich wzorców, czasem uzależnień, z jakimi borykają się rodzice, czasem tylko problemów materialnych. Nie chcemy jednak zastępować rodziny, chcemy ją tylko skutecznie uzupełniać.”

Wsparcie wakacyjnego wyjazdu dla dzieci

Teraz, wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla fundacji, i sprawić, że dzieciaki również w okresie wakacyjnym będą mogły rozwijać skrzydła i zwyczajnie cieszyć się życiem, poznawać świat, ludzi i oderwać od szarej codzienności. 

Dzięki naszemu wsparciu finansowemu zostanie zorganizowany wakacyjny wyjazd dla dzieci z domu dziennego na warszawskiej Pradze. 

Dlaczego to robimy? W FIGLISTO wierzymy,   że dzielenie się to przyszłość naszego świata. Prowadzimy internetową wypożyczalnię zabawek, w której wspieramy kształtowanie nawyków współdzielenia już od najmłodszych lat. Najwyższy czas poszerzyć nasze działania - połączyć ideę obiegu zamkniętego i posiadania mniej, żeby razem zrobić coś dobrego dla innych. Chcemy dzielić się dobrem.

Jak to zrobić? PODAJ DALEJ!

Na pewno w swojej szafie są ubrania, których już od dawna nie nosisz, a mogą posłużyć jeszcze innym. Oczywiście poza NIEPOTRZEBNYMI UBRANIAMI możesz przekazać również ZABAWKI. Masz w domu niezniszczone, sprawne zabawki, którymi Twoje dziecko z jakiegoś powodu już się nie bawi? Przekaż je w ramach naszej kampanii i pomóż im znaleźć nowego właściciela.

Odbierz prezent od FIGLISTO

W podziękowaniu za dołączenie do naszej kampanii, przygotowaliśmy dla Ciebie prezent. 

Przekażemy Ci kupon, który będzie gwarantować  „-50zł” na nowy abonament w wypożyczalni zabawek FIGLISTO, a jeśli jesteś już naszym klientem - 1 darmową wymianę zestawu zabawek.

 Zaproś do naszej kampanii swoich bliskich, pozbądźmy się nadmiaru i zróbmy razem wiele dobrego!