Logo

EkoCentrum Punkt Zwrotny Wspiera Splot Społeczny

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Splot Społeczny
Kampania CSR
Data zakończenia:
25.05.2024
Warszawa

EkoCentrum Punkt Zwrotny to miejsce do ekscytującej edukacji. Cała idea miejsca zbudowana jest wokół tematu cyrkularności i idei zrównoważonego rozwoju w branży modowej. To dla nas bardzo ważne, żeby hasła, które głosimy nie były tylko sloganami, ale przekładały się na działania.

 

W Punkcie Zwrotnym uczymy o grzechach produkcji, pokazujemy ciemne strony fast fashion, zależy nam na tym, by wykorzystywać istniejące zasoby, zamiast obciążać środowisko kolejnymi produkcjami. 

Fundacja Splot Społeczny stworzyła na warszawskiej Pradze (gdzie również się znajdujemy) miejsce, które uczy tego samego. Pod nazwą Obieg Rzeczy powstało centrum do wymiany przedmiotów, miejsce, w którym można zostawić to, czego już nie potrzebujemy i wziąć coś, co nam się przyda. Zaangażowani w projekt aktywiści, to ludzie, którym zależy na tym, by jak najmniej rzeczy trafiało na śmietnik, by rzeczy miały drugie a najlepiej też wiele kolejnych żyć. Cele te są nam bardzo bliskie, dlatego chcemy wspierać tę ideę i pomóc miejscu przetrwać jak najdłużej.