Logo

Wietrzenie szaf w słusznej sprawie. Oddaj rzeczy i wesprzyj mali bracia Ubogich

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich
Kampania CSR
Data zakończenia:
30.06.2024
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Jesień to dobry czas na przegląd zawartości swojej szafy i świetny moment na… pomoc potrzebującym. Dlatego nie zwlekajcie - oddajcie niepotrzebne rzeczy i wesprzyjcie Małych Braci Ubogich

Pod koniec zeszłego roku po raz pierwszy zachęciliśmy pracowników do udziału w wyjątkowej akcji “Ubrania do Oddania”, w której wspieraliście ważne społecznie projekty i jednocześnie pozytywnie wpływaliście na środowisko. Mechanizm akcji umożliwia przekazanie ubrań oraz tekstyliów, których już nie używacie i przekazanie środków na działania wybranych fundacji. Każdy kilogram Waszych darów to 1 zł przekazane na rzecz działań charytatywnych. Ofiarowanie rzeczom drugiego życia, realnie wpływa także na środowisko m.in. pozwala redukować wodę zużywaną do produkcji nowych rzeczy oraz ilość CO2 emitowanego podczas ich transportu.

Akcja cieszyła się wśród Was tak dużym powodzeniem, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy Kompania Piwowarska została czołową firmą biorącą udział w podobnych inicjatywach organizowanych przez Ubrania Do Oddania.  

Ogromne gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w zbiórkę - przeczytajcie podsumowanie tej akcji na końcu posta. A także zmotywujcie się do działania ponieważ ruszamy z kolejną edycją projektu “Ubrania do Oddania”, tym razem wspierając działania Stowarzyszenia mali Bracia Ubogich na rzecz osób starszych i samotnych.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich każdego dnia wspiera starsze osoby, którym doskwiera samotność. Pomaga tym, którym ogromnie brakuje bliskości drugiego człowieka. Działa już na Mazowszu, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i w Łodzi. Na co dzień organizuje spotkania i wycieczki, a także otacza seniorów wsparciem w trudnych chwilach. Paradoksalnie, jedną z nich jest także najpiękniejszy czas w roku – Boże Narodzenie. Seniorzy zasiadają wtedy do stołu zupełnie sami. Wielu z nich myśli, że nie nadaje się już do ludzi, że dla nich „jest już za późno”. Właśnie dlatego kolejny raz organizujemy akcję „Podaruj Wigilię”. To szansa, by podarować samotnym seniorom ciepło przy wspólnym stole." 

Posiłek wigilijny, upominek i koszty dojazdu dla jednego seniora to symboliczne 100 zł. Dodatkowo potrzebujemy środków na organizację świątecznych wizyt u tych starszych osób, które nie mogą dotrzeć na spotkanie. Pamiętaj – każda wpłata ma ogromne znaczenie. Tylko razem możemy odmienić los samotnych seniorów."

 

Link do LP: https://www.podarujwigilie.pl/ 

 

NA CZYM DOKŁADNIE POLEGA TA AKCJA?

Przez cały rok prowadzimy zbiórkę:

 • ubrań męskich, damskich i dziecięcych

 • butów (połączonych w pary)

 • akcesoriów

 • dodatków

 • tekstyliów domowych.

Każdy 1 kg zebranych darów to 1 zł przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. Dzięki zbiórce przyczyniamy się do realizacji szczytnej misji - pomocy samotnym, starszym osobom.

JAK MOGĘ PRZEKAZAĆ DARY?

1. Zostawić w biurach KP
W Warszawie, Poznaniu, Tychach i Białymstoku możecie znaleźć specjalne boxy, do których można włożyć rzeczy.

2. Zamówić kuriera - szczegóły TUTAJ
Wypełniając specjalną kartę i kompletując paczkę, która waży co najmniej 10 kg, możecie zamówić jej odbiór prosto z domu. 

UWAGA: Wszystkie przekazywane rzeczy powinny być niezniszczone, czyste i kompletne - nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu. 

UBRANIA DO ODDANIA 2022/2023 - podsumowanie akcji wspierającej Centrum Praw Kobiet

 

Zebraliśmy łącznie: 5502,47 kg darów
Na fundację przekazaliśmy łącznie: 4925,4 zł 

Zaoszczędziliśmy 34 340 640 mln litrów wody, co odpowiada:

 • 41 225 lat picia wody przez jednego człowieka

 • 763 125 tysiącom pryszniców

 • ilości wody, którą zużywa rocznie 636 mieszkańców Polski.*

Zredukowaliśmy 70 982 kg CO2 co odpowiada:

 • działaniom 10 920 drzew potrzebnych do wchłonięcia takiej ilości CO2

 • 35 491 kg węgla, który po spaleniu emituje taką ilość CO2

 • 283 927 km przejechanym samochodem spalinowym.*

*Wartości liczone są w oparciu o kalkulatory impaktu ekologicznego akcji Ubrania do oddania opracowane we współpracy z Plan Be Eco, wdrożone w zgodzie z protokołem GHG.