Logo

Zakup dwóch suszarek bębnowych do suszenia prania 80 dzieci z niepełnosprawnościami

Prowadzona przez Organizację:
FundacjaProCuro
Data zakończenia:
17.06.2024
Wrocław

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dobroszycach mieszka 80 dzieci z niepełnosprawnościami. Przy tylu wychowankach ilości prania, jakie trzeba zrobić w ciągu tygodnia, jest ogromna. Wyprane ubrania i pościele zajmują bardzo dużo miejsca, a suszarki są rozkładane w pomieszczeniach, z których korzystają dzieci. Uniemożliwia to swobodne poruszanie i zabawę, a dodatkowo przez ograniczony obieg powietrza mokre pranie bardzo długo schnie. Potrzebujemy dwóch suszarek bębnowych, by ułatwić pranie i stworzyć bezpieczne miejsce do zabawy.

 
 
Każdego dnia wychowawcy pomagają dzieciom robić pranie. Następnie kilkanaście suszarek rozkładanych jest w pokojach i świetlichach, aby pranie mogło wyschnąć. Chcielibyśmy ułatwić pracę wychowawców oraz zapewnić dzieciom swobodną, bezpieczną przestrzeń, w której spędzają większość swojego czasu, chcemy zakupić dla Ośrodka dwie suszarki bębnowe. Proces suszenia ubrań i pościeli będzie o wiele szybszy, a w pokojach dzieci nie będą musiały być rozstawiane suszarki.

  

Twoja pomoc jest nieoceniona i wpłynie pozytywnie na życie dzieciaków. Od dwóch lat staramy się polepszać warunki mieszkaniowe podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dobroszycach i dajemy dzieciakom szansę na życie w przyjaznym otoczeniu. Dla wielu z nich ośrodek jest domem, szkołą i miejscem wypoczynku. Teraz możesz nam w tym pomóc, przekazując swoje nienoszone ubrania na naszą kampanię!

Jeśli chcecie w inny sposób wspomóc naszą akcję, odezwijcie się do nas! Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy. Co powiecie na wspólny wolontariat?

Razem możemy wpłynąć na życie dzieci uczynić je piękniejszym. Dziękujemy Ci z całego serca!