Logo

Jesienne paczki dla potrzebujących Seniorów_ek

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Ludzie z Natury
Data zakończenia:
10.12.2023
Skarżysko-Kamienna

W ramach naszej kampanii przygotujemy paczki z żywnością i z środkami czystości, aby wesprzeć bezpośrednio potrzebujących seniorów/-ki ze Skarżyska-Kamiennej i okolic. W ten sposób pragniemy ich wesprzeć w trudnych czasach i nawiązać z nimi bezpośredni kontakt. Ma to być początek stworzenia pozasystemowej długoterminowej pomocy stałej grupie seniorów.

Cześć! 

już po raz trzeci nasza Fundacja zbiera środki na paczki dla seniorów :) Głównym naszym celem jest przygotowanie indywidualnych paczek ze zdrową żywnością oraz ze zrobionymi przez nas środkami czystości dla potrzebujących seniorów/-ek ze Skarżyska-Kamiennej i okolic. 

Wszyscy dostrzegamy zmiany jakie nastały w ostatnim okresie. Są one jeszcze trudniejsze dla osób, które już wcześniej znajdowały się w trudnej sytuacji materialnej. Naszymi działaniami pragniemy wesprzeć seniorów/-ki, którzy potrzebują wsparcia zarówno materialnego jaki i mentalnego. Przygotowując dla nich paczki pragniemy podać im pomocną dłoń i dać sygnał, że nie są w tej sytuacji sami i mogą na nas liczyć. 

W paczkach mają znaleźć się produkty, które wspólnie ustalimy z seniorami, tak aby otrzymali to co naprawdę potrzebują. Zaproponujemy im produkty zdrowej żywności, zarówno świeże jak i z długim terminem przydatności.

W naszej Fundacji bardzo ważnym tematem jest zrównoważony rozwój i zagospodarowanie surowców naturalnych. Dlatego też do paczek włożymy własnoręcznie przygotowane środki czystości (płyn do mycia powierzchni, pastę do szorowania, proszek do prania), wraz z kartą informującą o składzie i instrukcji wykonania. W ten sposób pokażemy w jak prosty sposób Seniorzy mogą zaoszczędzić pieniądze i nauczymy ich samodzielnego wytwarzania środków czystości. 

Świadomie wybieramy okres jesienny, kiedy zwykle nie organizuje się tego typu zbiórek. Wychodzimy z założenia, że pomoc taka jest konieczna przez cały rok.  

Ma być to początek naszych działań w ramach wsparcia potrzebujących osób starszych. Docelowo planujemy stworzenie stałej grupy seniorów z którymi będziemy w stałym kontakcie poprzez przygotowywanie dla nich kolejnych paczek, oraz organizowanie wspólnych spotkań międzypokoleniowych. 

Jak się włączyć w akcję?

Robiąc wiosenne porządki zapakuj do kartonu minimum 10 kg nieużywanych ubrań, butów, akcesoriów. Zamów bezpłatnego kuriera do domu klikając przycisk „Pomagam”. 

Jeśli jesteś z okolic Skarżyska-Kamiennej skontaktuj się z nami i ustalimy szczegóły ewentualnego odbioru ubrań. 

Za każdy zebrany przez nas 1 kilogram ubrań, Ubrania do oddania przekaże 1 zł na rzecz Fundacji Ludzie z Natury.  Twoje ubrania trafią ponownie do sprzedaży, dzięki czemu przyczynisz się do powstania obiegu cyrkularnego.