Logo

Dramatyczna walka o życie Piotrka z zespołem Di George’a

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Zbieramy Razem
Data zakończenia:
28.07.2023
Gdynia

Fundacja zbiera środki dla Piotrka z zespołem Di George’a na opiekę paliatywną, zakup leków oraz na pokrycie kosztów rehabilitacyjnych.

Piotrek urodził się w 2005 roku z genetycznie uwarunkowanym zespołem wad wrodzonych. Przypadłość tę nazywa się Zespołem Di George’a. Choroba ta występuje w naszej populacji z częstością wynoszącą około 1 na 3000-5000 urodzeń. Jakby mało tego, urodził się z wrodzoną wadą serca pod postacią wspólnego pnia tętniczego typu I. Konieczny był zabieg wymiany zastawek aortalnej i płucnej. Do tego czasu był uśmiechniętym i radosnym chłopcem. Pomimo chorób dzielnie stawiał czoła kolejnym zmaganiom w walce o swoje zdrowie. Operacja wykonana w styczniu tego roku nie obeszła się bez komplikacji. Doszło do rozerwania ściany aorty i tym samym do 32 minutowego zatrzymania krążenia. Uratowano Piotrka, ale z trwałymi objawami dysfunkcji pnia mózgu. Niestety powrót do zdrowia nie jest możliwy. Piotrek odtąd przebywa w hospicjum, gdzie korzysta z opieki paliatywnej.

Zrozpaczeni rodzice nic więcej nie mogą już zrobić. Fundacja Zbieramy Razem zbiera środki na opiekę paliatywną, zakup leków oraz na pokrycie kosztów rehabilitacyjnych. To nieszczęście zmieniło ich życie. Do czasu zabiegu mieli nadzieję, że będzie dobrze. Los sprawił, że stało się inaczej. Bardzo liczą na pomoc, samych ich już nie stać.