Logo

Terapia, psychoterapia po przemocy psychicznej i fizycznej - Sylwia

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Pomost Nadziei
Data zakończenia:
30.06.2023
WIELICZKA

Nie mogę uwierzyć w to, że na moją córkę cały czas spadają same nieszczęścia! Już brakuje mi łez i sił... Dlaczego to wszystko musiało ją spotkać... - mówiła mama Sylwii. Powrót do zdrowia po traumatycznych przeżyciach oraz leczenie, terapia i rehabilitacja.

Sylwia skończyła 25 lata, ale jej zachowanie i rozwój zatrzymały się na poziomie 9-letniej dziewczynki. Jest świadoma wszystkiego, co się z nią dzieje, ale wymaga stałej opieki i pomocy. O tym, że córka odbiega od innych dzieci, zobaczyłam jeszcze, kiedy była niemowlakiem. Późno zaczęła chodzić, dopiero gdy miała 1,5 roku, zaczęła mówić pierwsze słowa. U Sylwii lekarze stwierdzili upośledzenie umysłowe. Nasza sytuacja życiowa bardzo się skomplikowana, kiedy córka została skrzywdzona w ośrodku szkolno-wychowawczym, gdzie się uczyła i gdzie mieszkała.

Pani Halina, mama Sylwii jest jedynym opiekunem prawnym swojej dorosłej córki. Sylwia zmaga się z padaczką, jest upośledzona umysłowo w stopniu umiarkowanym. Do 2019 roku mieszkała w domu rodzinnym, jednak sytuacja życiowa rodziny się zmieniła. Wskutek toczącej się sprawy rozwodowej, pani Halina wraz z dwiema córkami została zmuszona do opuszczenia domu. Zamieszkała w tzw. letniej kuchni, którą zajmowała jej zmarła teściowa. Wraz z dwiema córkami, z których każda jest niepełnosprawna, musiała się zmieścić w maleńkim pokoju z kuchnią.

Nie mogę uwierzyć w to, że na moją córkę cały czas spadają same nieszczęścia! Już brakuje mi łez i sił... Dlaczego to wszystko musiało ją spotkać... - mówiła mama Sylwii.

Sylwia od 3 lat przebywała w DPS w Jordanowie prowadzonym przez zakonnice. Ta placówka miała jej dać opiekę i terapię, a teraz okazuje się, że przyniosła jej jedynie ból i cierpienie po raz kolejny...

Obecnie Sylwia przebywa w innym DPS, gdzie powraca do równowagi. Placówka stara się jak tylko może i wspiera dziewczynę w powrocie do zdrowia, organizuje jej czas, aby nauczyła się żyć po traumatycznych przeżyciach od nowa.

O sytuacji w DPS w Jordanowie można przeczytać poniżej:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/krakow/jordanow-sylwia-miala-byc-bita-przez-zakonnice-oniemialam/q3efftr

https://tvn24.pl/krakow/dps-w-jordanowie-sylwia-przyznala-ze-siostry-ja-krzywdzily-jej-matka-jestem-przerazona-5751871

https://www.se.pl/krakow/horror-w-dps-w-jordanowie-zakonnice-mialy-bic-sylwie-paskiem-uposledzonego-nikt-nie-chcial-sluchac-aa-Joax-buZJ-Donp.html