Logo

Roksana - aby jak najdłużej widziała - Roksana

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Pomost Nadziei
Data zakończenia:
31.12.2023
WIELICZKA
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Musimy dołożyć wszelkich starań aby utrzymać jak najdłużej wzrok Roksany!

Roksanka dziewczynka, której nie miało być! A teraz traci wzrok! Musimy dołożyć wszelkich starań aby go chociaż po części ocalić wzrok jak najdłużej!

Priorytetem jest zakup specjalnych szkieł i okularów oraz dalsze leczenie i monitorowanie jej postępu stanu zdrowia.

Roksana jest pogodnym dzieckiem o muzykalnej duszy. Mimo ciężkich zaburzeń z każdym dniem udawadniała, że specjaliści mogą się mylić. Mimo wodogłowia i cech agenezji ciała modzelowatego, retardacji, padaczki, wady wzroku, problemu ze słuchem, upośledzenia umysłowego, porażenia mózgowego udawadniała każdego dnia, że warto walczyć. Walczyć o życie, zdrowie. Warto wierzyć i mieć nadzieję i warto zawierzyć i oddać się w ręce Najświętszej Panienki. Obecnie Roksia chodzi a nie dawano jej na to szans, czyni postępy a miała być dzieckiem leżącym, miała nie mówić a śpiewa. Roksanka jest duszą towarzystwa zawsze zadowolona, zawsze szczęśliwa i ciągnie do rówieśników. Obecnie już wiemy, że za jej stan odpowiada Zespół Angelmana.                                                                                                                                                                                    Zespół Angelmana jest schorzeniem genetycznym, które objawia się upośledzeniem umysłowym i ruchowym. Osoby z zespołem Angelmana często określane są jako ,,uśmiechnięte'' bo często się śmieją, mają napady nieuzasadnionego śmiechu. Ich ruchy przypominają ruchy marionetki z powodu sztywnych nóg. 
Mimo, że choroba zaczyna być zauważalny od ok. 6 miesiąca życia. Wtedy obserwuje się opóźnienie rozwoju psychoruchowego, przy czym u niektórych dzieci rozwój psychoruchowy do końca 1 roku życia wydaje się prawidłowy. Objawy ujawniają się stopniowo we wczesnym dzieciństwie. U wszystkich dzieci z zespołem Angelmana obserwuje się opóźnienie w rozwoju psychoruchowym, zmiany w zachowaniu i opóźnienie w nabywaniu umiejętności mowy.

Dzieci z zespołem Angelmana siadają samodzielnie dopiero pomiędzy 1 a 3 rokiem życia. Siedzą charakterystycznie, podpierając się jedną ręką z powodu osłabienia mięśni tułowia, a kończyny dolne, w których występuje nadmierne napięcie mięśniowe, są szeroko rozsunięte i sztywne. 
Dopiero teraz zdiagnozowano Roksanę, ponieważ jej cechy wyglądu (fizyczne) odbiegają od książkowej wiedzy medycznej.

Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc dla tej 16-letniej dziewczynki, która traci wzrok a jedynym rozwiązaniem jest podjęcie próby aby go ocalić!

Wiara, nadzieja i miłość jest zaufaniem jakie matka obdarza drugiego człowieka.

Miej, serce i patrzaj w serce” jak to nasz narodowy wieszcz powiadał a Roksanka odwdzięczy się pięknym uśmiechem. 

 

https://pomost-nadziei.pl/roksia-goraleczka/

Roksi można pomóc przekazując ubrania do oddania lub darowiznę na:
Fundacja Pomost Nadziei:
Bank PKO S.A. nr rachunku bankowego: 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945
Wpłaty zagraniczne: PL 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945
                                swift code: PKOPPLPW
PayPal: fundacjapomostnadziei@gmail.com 

  z dopiskiem: Darowizna dla Roksany Kasprzak