Logo

Wiosenne Paczki dla Seniorów z Suchedniowa

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Ludzie z Natury
Data zakończenia:
31.03.2023
Skarżysko-Kamienna

To druga edycja naszej zbiórki dla naszych podopiecznych: dwóch Seniorek i jednego Seniora z miejscowości Suchedniów. Trzy osoby to może wydawać się mało, mimo to jest to dla nas duże wyzwanie, gdyż chcemy aby ta pomoc była trwała, ciągła i dobrej jakości. Są to osoby które znajdują się w tragicznej sytuacji materialnej i mieszkaniowej. W wiosennej edycji przygotujemy dla nich paczki z żywnością i z środkami czystości oraz zakupimy konieczne sprzęty gospodarstwa domowego.

Cześć! 

To druga edycja zbiórki dla naszych podopiecznych: dwójki Seniorek i jednego Seniora z miejscowości Suchedniów. Podczas pierwszej kampani udało się nam zebrać fundusze, dzięki którym mogliśmy pomóc tym osobom. Po rozmowie z nimi, zakupiliśmy to czego najbardziej potrzebowali: suche produkty żywnościowe, podstawowo środki czystości i coś na osłodę. Chcemy, aby ta pomoc nie była jednorazowa, dlatego też powtarzamy naszą akcję. 

Naszymi podopiecznymi są osoby w tragicznej sytuacji materialnej i mieszkaniowej. Nasze paczki wpierają ich tylko trochę, a zapotrzebowanie na tę pomoc jest ogromne. Przygotowując kolejne paczki dla nich podajemy im pomocną dłoń i dajemy sygnał, że nie są w tej sytuacji sami i mogą na nas liczyć. 

W wiosennych paczkach mają znaleźć się produkty, które wspólnie ustalimy z naszymi podopiecznymi, tak aby otrzymali to co naprawdę potrzebują. Zaproponujemy im produkty zdrowej żywności, zarówno świeże jak i z długim terminem przydatności.

W naszej Fundacji bardzo ważnym tematem jest zrównoważony rozwój i zagospodarowanie surowców naturalnych. Dlatego też do paczek włożymy własnoręcznie przygotowane środki czystości (płyn do mycia powierzchni, pastę do szorowania, proszek do prania), wraz z kartą informującą o składzie i instrukcji wykonania. W ten sposób pokażemy w jak prosty sposób Seniorzy mogą zaoszczędzić pieniądze i nauczymy ich samodzielnego wytwarzania środków czystości. 

Świadomie wybieramy okres wiosenny, kiedy zwykle nie organizuje się tego typu zbiórek. Wychodzimy z założenia, że pomoc taka jest konieczna przez cały rok.  

Jest to kontynuacja naszych działań z jesieni. Chcemy skupić się na tej trójce Seniorów, gdyż już ich znamy i potrafimy oszacować ich potrzeby. Trzy osoby to może wydawać się mało, mimo to jest to dla nas duże wyzwanie, aby ta pomoc była trwała, ciągła i dobrej jakości. 

Jak się włączyć w akcję?

Robiąc jesienno-zimowe porządki zapakuj do kartonu minimum 10 kg nieużywanych ubrań, butów, akcesoriów. Zamów bezpłatnego kuriera do domu klikając przycisk „Pomagam”. 

Jeśli jesteś z okolic Suchedniowa, Skarżyska-Kamiennej skontaktuj się z nami i ustalimy szczegóły ewentualnego odbioru ubrań. Obserwuj naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/LudzieZnatury. Będziemy tam zamieszczać wydarzenia wymianki ubrań z cyklu "Polowanie na Ubranie". Będzie można się wymienić ubraniami, a pozostałe ubrania zostaną wysłane na tę kampanię. 

Za każdy zebrany przez nas 1 kilogram ubrań, Ubrania Do Dddania przekaże 1 zł na rzecz Fundacji Ludzie z Natury.  Twoje ubrania trafią ponownie do sprzedaży, dzięki czemu przyczynisz się do powstania obiegu cyrkularnego.