Logo

Dla 50 osób darmowa grupa terapeutyczno-psychoedukacyjna

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja PRZEMOCNIe
Stępina

Ilu osobom może pomóc jedna osoba? To zależy jak do tego podejdzie... Nasza specjalistka - Ania Lachowska - zdecydowała się na programy psychoedukacyjne online, prowadzone w grupach. Dzięki temu pomaga wielu osobom na raz.

Dane o zdrowiu emocjonalnym i psychicznym Polaków są zatrważające, a realia dostępu do opieki psychologicznej i psychiatrycznej wcale nie wskazują na szanse poprawy tych danych. W naszej Fundacji wiemy, że jedną z głównych przyczyn tych problemów jest dziedziczenie problemów - w naszym ciężko doświadczonym przez historię narodzie szczególnie o to dziedziczenie łatwo. 

 

Naszą misją jest niwelowanie problemów psychicznych ludzi wokół nas, w największym stopniu jaki jest możliwy dla 1 osoby - bo aktualnie dokładnie tyle osób tworzy u nas merytoryczny przekaz i oprawia go w formę cyfrową, druga osoba pracuje na etacie w sklepie, żeby ta pierwsza mogła działać w Fundacji - bo niestety nie mamy dotacji zewnetrznych. Ilu osobom może pomóc jedna osoba? To zależy jak do tego podejdzie - nasza specjalistka - Ania Lachowska - zdecydowała się na programy psychoedukacyjne prowadzone w grupach. 
 
"DDDetox - Program Pracy Samemu Nad Sobą" to program niskopłatny, jednak postanowiliśmy, że zrobimy też edycję bezpłatną - stąd ta zbiórka. Po zebraniu i wypłaceniu nam przez portal Ubrania do Oddania kwoty 10 000zł, zaprosimy do Programu 50 osób, które tym samym otrzymają nie tylko wiedzę, ale i stałe wsparcie przez specjalistę oraz przez grupę uczestników, którzy pracują nad swoimi problemami w nadzorowany, moderowany sposób.
 
Przewidujemy, że zbiórka zakończy się w drugiej połowie 2025r. - musi zostać zebrane aż 10 ton niepotrzebnych ubrań- to ogromna ilość.
Do DDDetoxu przyjmiemy osoby, które:
* do końca kwietnia 2024r. na tę zbiórkę wyślą choć jedną paczkę i prześlą nam screen;
* są członkami tej naszej otwartej grupy: https://www.facebook.com/groups/2736271226615022

 Liczy się kolejność zgłoszeń do DDDetoxu.
LINK do DDDeTOXU: https://www.facebook.com/groups/1397856137759439
Jeżeli chcesz dołaczyć do Programu wcześniej (wrzesień 2024r.), odpłatnie (50zł/mc) to dołącz do tej grupy: https://www.facebook.com/groups/410143521697959
 
Jeśli popierasz naszą inicjatywę tak po prostu, nie potrzebując z niej skorzystać, to wesprzyj nas paczką lub udostępnieniem zbiórki; jeżeli masz za mało niepotrzebnych ubrań, to zawsze możesz zebrać paczkę razem z przyjaciółmi lub kolegami z pracy.
 
Więcej o DDDetoxie:
Długoterminowy program psychoedukacyjny z zakresu wiedzy o DDA/DDD i zaburzeń emocjonalnych, połączony z treningiem umiejętności społecznych i forum dyskusyjnym dla uczestników.
Kompleksowe omówienie działania mechanizmów obronnych, dysfunkcji poznawczych i emocjonalnych oraz pozostałych aspektów psychiki, które - jeśli nie zostaną rozpoznane, zrozumiane i przepracowane w kontekście relacji społecznych jednostki oraz jej stosunku do samej siebie - będą z ukrycia i na dziesiątki sposobów wyniszczać jej poczucie sprawczości, motywację, dostęp do marzeń, realny obraz świata, a w konsekwencji - odbiorą możliwość pięknego, zdrowego i szczęśliwego życia.


NaDDDwrażliwość interpersonalna
DDDestabilizacja
BorDDDerline


Na program składa się wiele modułów opartych na akademickiej wiedzy psychologicznej; każdy z nich będzie trwać około czterech tygodni.
Uczestnicy otrzymają dostęp do przejrzyście podanej teorii, ale będą również zobowiązani przejść przez szereg ćwiczeń i zadań intelektualnych, z których wnioskami i refleksjami będą mogli dzielić się na forum.
Dyskusja będzie widoczna również dla tych członków Fundacji, którzy odbyli już proces autoterapii bądź robią to nadal i mogą rzeczowo wypowiedzieć się na omawiane tematy.
Każda osoba zaangażowana w program może również skorzystać z dodatkowych, płatnych konsultacji z wyznaczonymi do tego członkami Fundacji PRZEMOCNIe.