Logo

Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce - pomoc, aktywność i ekologia

Prowadzona przez Organizację:
Teen Challenge Winiarczykówka
Data zakończenia:
01.04.2024
Lipnica Wielka

Na co dzień nasza Misja wspiera osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, prowadzimy schronisko o charakterze wspólnoty dla osób w kryzysie bezdomności, udzielamy konsultacji i porad z zakresu terapii uzależnień, wspieramy osoby ubogie paczkami żywnościowymi. Organizujemy różne akcje i projekt na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych. Jedną z tych inicjatyw jest zagroda edukacyjna.

Na co dzień nasza Misja wspiera osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, prowadzimy schronisko o charakterze wspólnoty dla osób w kryzysie bezdomności, udzielamy konsultacji i porad z zakresu terapii uzależnień, wspieramy osoby ubogie paczkami żywnościowymi. Organizujemy rózne akcje i projekt na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych. Jedną z tych inicjatyw jest zagroda edukacyjna.

Nasze projekty - zobacz krótki film 

Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce to miejsce w którym nasi podopieczni uczą się podstaw ogrodnictwa, następnie sami przygotowują posiłki z plonów ogrodu, także weki na zimę. W zagrodzie hodowane są także zwierzęta w tym kury niebieskonóżki i kozy. Mamy także psa niezwykle terapeutycznego kochanego Czarliego i kilka kotów - ta liczba ciągle się zmienia - bo ludzie wiedzą, że mamy małe przydomowe gospodarstwo i schronisko dla ludzi , czasem podrzucają nam psy lub koty, kilku znaleźlismy już nowy dom.

Trochę o tym jak rozwija się zagroda.

Zagroda to prawdziwe błogosłwieństwo dla naszych podopiecznych, bo mają w niej na co dzień mnóstwo aktywności, mogą uczyć się nowych rzeczy, odkrywać swoje pasje i zdolności.  Takie działania są bardzo pożyteczne, aktywizują ludzi do działania, do zmiany. Jednak nie ma co ukrywać generują koszty, każdego roku potrzeba finansów na zakup ziemii, różnych narzędzi, sadzonek i nasion, paszy dla kur i kóz, oraz karmy dla psa i kotów.

Dlatego prosimy o wsparcie naszej inicjatywy, bo uważamy, żę warto dawać portrzebującym wsparcie, szczególnie w postaci "wędki, a nie ryby". O to właśnie prosimy.