Logo

Minęło 1,5 roku od wybuchu wojny w Ukrainie

Prowadzona przez Organizację:
UNICEF Polska
Kampania CSR
Data zakończenia:
01.02.2024
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Trwająca od ponad 18 miesięcy wojna na terenie Ukrainy to dramatyczny czas dla ukraińskich rodzin. Każdego dnia mierzą się z ostrzałami, bombardowaniami, utrudnionym dostępem do usług medycznych, edukacji, a także z przerwami w dostawach prądu i ogrzewania.

Od lutego 2022 śmierć poniosło przynajmniej 545 dzieci. To tak, jakby od czasu eskalacji wojny każdego dnia umierało 1 dziecko. 1156 dzieci zostało rannych. 

W wyniku działań wojennych zniszczone zostały szkoły i przedszkola, infrastruktura medyczna, drogi i trakcje kolejkowe.  

5.3 mln dzieci nie może swobodnie się uczyć, a 6.3 mln dzieci i nastolatków nadal wymaga pomocy humanitarnej. 

Dzieci w Ukrainie potrzebują pokoju, by móc rozwijać się, uczyć i odważnie patrzeć w przyszłość.  UNICEF stale działa w Ukrainie oraz państwach ościennych, by nieść pomoc potrzebującym rodzinom. 

Pomagamy dzieciom zapewniając im dostęp do opieki zdrowotnej, szczepień, edukacji, bezpiecznej wody i urządzeń sanitarnych oraz ochrony zdrowia i wsparcia psychologicznego.  
Współpracujemy również z rządami, samorządami, decydentami i partnerami lokalnymi w państwach przyjmujących uchodźców, by wzmocnić ich krajowe systemy wsparcia, które zapewniają uchodźcom edukację, pomoc prawną oraz ochronę zdrowia. 

Działamy od początku wojny i nie zatrzymamy się, dopóki każde dziecko będzie bezpieczne.