Logo

Agatka potrzebuje pomocy!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Zbieramy Razem
Data zakończenia:
15.03.2022
Gdynia
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Agatka choruje na ataksje. Choroba ta związana jest zespołem objawów określających zaburzenia koordynacji ruchowej ciała. Jest jedna z chorób ośrodkowego układu nerwowego. Jej istota polega na nieprawidłowym współdziałaniu mięśni agonistów i antagonistów w zakresie ich synchronii i regulacji napięcia mięśniowego. Ataksja przejawiać się może nieprawidłowościami chodu, niezgrabnością ruchów kończyn górnych szczególnie przy próbie wykonania określonych czynności oraz zaburzeniami wykonywania szybkich ruchów naprzemiennych.

Agatka wymaga specjalistycznej opieki, dlatego też jej mama- Pani Beata, zrezygnowała z pracy, by moc opiekować się córka. Sytuacja jest bardzo ciężką, gdy Pani Beata samotnie wychowuje córkę.

 

Agatkę czeka rehabilitacja ruchowa. Do tego dochodzą również koszty noclegu oraz dojazdy.

 

Koszt dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego wynosi 4000-5000 zł oraz rehabilitacji stałej, która została zalecona przez lekarza neurologa oraz fizjoterapeutę. Rehabilitacja jest szansa dla dziewczynki na normalny rozwój. Koszty dojazdów do lekarzy także są wysokie, gdyż Agatka wraz z mamą mieszka na wsi a lekarze specjaliści dostępni są tylko w Poznaniu, Warszawie i Pile.