Fundacja PRZEMOCNIe: Kampania na solidną piłę łańcuchową do siedziby Fundacji

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja PRZEMOCNIe
Data zakończenia:
16.12.2022
Stępina

Fundacja PRZEMOCNIe, czyli dwoje osób w spektrum autyzmu zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy oraz psychoedukacją, zwraca się do Państwa o pomoc w zebraniu pieniędzy na nową piłę łańcuchową. (:

 

Działalność Fundacji PRZEMOCNIe opiera się na bardzo prostym założeniu: MOŻESZ, WIĘC DZIAŁAJ. 

Pokaż, na co Cię stać. 

Pokonaj własne ograniczenia i sięgnij po to, co Ci się należy. 

Realizuj marzenia i spełniaj najlepszy dla siebie scenariusz.

 

Jesteśmy dwojgiem osób w spektrum autyzmu. Mieszkamy w stuletniej, drewnianej chacie w środku podkarpackiego lasu, dokąd przybyliśmy z dwóch dużych polskich miast. Prowadzimy działalność psychoedukacyjną oraz własnymi siłami, metodą DIY, remontujemy siedzibę Fundacji, która jest zarazem naszym domem. Wielu nadal uważa nas za niebezpiecznych dziwaków, ale dzięki pasji do tłumaczenia psychologii oraz alternatywnemu stylowi życia zyskujemy coraz więcej nowych przyjaciół. 

W zeszłym roku daliśmy z siebie wszystko - pracowaliśmy tak intensywnie, że na początku zimy nie mieliśmy już tak naprawdę żadnych potrzebnych nam narzędzi; piła łańcuchowa, piła ukosowa, dwie szlifierki kątowe - wszystko trzeba było spisać na straty; ponadto, z narzędzi ręcznych - piła, trzy siekiery oraz kilof również odmówiły posłuszeństwa, z powodu wieku i przepracowania. 

Piła elektryczna, którą mamy, po wielu m-cach nieumejętności dogadania się ze sprzedawcą (a raczej z nami - nasze zdolności rozumienia co widzimy i opowiedzenia co się stało czasem są zbyt autystyczne jak na wymagania życia społecznego) w końcu zakończyły się sukcesem. Sprzedawca https://allegro.pl/uzytkownik/notig_net jest godny polecenia, ale prosimy - nie zamęczajcie go autystycznym "Co się zepsuło? Piła się zepsuła!", natomiast jeśli macie kupić jakieś elektronarzędzie, to kupcie tam. 
Nie mniej- jest to piła elektryczna- za słaba na np. przycinanie drzew. Poza tym to piła na kablu - daleko z nią od domu nie odejdziemy, będzie problem z dojściem do najbliższej gałęzi.

W tym roku nie chcemy już wyjść na frajerów, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc. 

Potrzebujemy solidnej piły łańcuchowej, dzięki której będziemy mogli:

  • szybko i sprawnie przycinać drewniane bale w ścianach domu, aby wzmocnić fundamenty i zabezpieczyć siedzibę Fundacji przed wilgocią,

  • przygotowywać na opał przycięte oraz połamane przez pogodę drzewa z  okolicznego lasu,

  • ścinać drzewa rosnące na wzniesieniu przed naszym domem, które grożą przewaleniem się na dom i sieć przewodów elektrycznych - posłużą one do wyrównywania glinianego terenu i utworzenia systemu melioracji na całym terenie działki. 

Konkludując: w tej chwili piła łańcuchowa to nasza główna potrzeba, ponieważ za jej pomocą możemy szybko i sprawnie wykonać ogromną większość pracy, która czeka nas jeszcze w tym roku. Mamy nadzieję zdążyć ze wszystkim przed zimą.

Zrzutkę przedłużamy o rok, ponieważ nawał pracy i problemów nas pokonał. Jednak można nas pokonac jedynie czasowo - zawsze wstejemy i idziemy dalej :*