Logo

WSPIERAMY ROZSZCZEPOWE MARZENIA (CSR)

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Rozszczepowe Marzenia
Kampania CSR
Data zakończenia:
31.10.2022
Warszawa

1 na 600-1000 osób rodzi się z rozszczepem wargi i/lub podniebienia. Takie osoby wymagają kosztownego leczenia i reahabilitacji – usprawniania w zakresie połykania, mowy, słuchu i korekcji wad zgryzu.

Z nami możesz wesprzeć spełnianie marzeń podopiecznych fundacji. Wystarczy, że dołączysz do naszej zbiórki odzieży. 

1. Ile masz ubrań, których nie nosiłeś od ponad roku?
2. Gdzie wyrzucasz ubranka, z których Twoje dzieci już dawno wyrosły?
3. A może masz w szafach coś, co od lat czeka aż schudniesz lub przytyjesz?
4. Albo coś od 10 lat czeka na powrót dawnej mody?

Daj tym ubraniom nowe życie a potrzebującym fundusze na rehabilitację. Wesprzyj razem z nami leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Rozszczepowe Marzenia. 

Recykling ubrań, to krok w stronę ekologii, a dla osób z wadami twarzoczaszki, realna pomoc w leczeniu i codziennym funkcjonowaniu.


Fundacja „Rozszczepowe Marzenia” została założona w 2005 r. przez rodziców dzieci z wrodzonymi wadami twarzoczaszki. Głównym jej celem jest pomoc osobom obarczonym rozszczepem podniebienia i wargi. Jest to jedna z najczęstszych i najcięższych wad rozwojowych w obrębie głowy. Jej leczenie jest wieloetapowe i długotrwałe. Pomocą dodatkowo zostały objęte również osoby, które urodziły się z rozszczepem lub inną, możliwą do korygowania lub leczenia dzięki osiągnięciom nowoczesnej medycyny, a w szczególności chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej wadą wrodzoną, u których na skutek choroby lub innych zdarzeń losowych powstały zaburzenia rozwojowe, borykającymi się z chorobami przewlekłymi.

Starania podjęte w minionych latach, przyniosły nie tylko poprawę zdrowia i sprawności Podopiecznych, ale również zwiększyły zaufanie do Fundacji. Z roku na rok zwiększa się liczba osób zwracających się z prośbą o pomoc oraz pozostających pod Jej opieką. Coraz więcej specjalistów kieruje do Fundacji swoich pacjentów, wskazując Ją jako miejsce, w którym można uzyskać wsparcie w pozyskaniu środków na leczenie oraz rehabilitację, jak i przydatne informacje na temat problemów z którymi przyszło im się zmierzyć oraz nawiązać kontakt z innymi ludźmi borykającymi się z podobnymi troskami. Podopiecznymi są głównie dzieci oraz młodzież obciążona wadami wrodzonymi twarzoczaszki (rozszczepem wargi i/ lub podniebienia, z deformacjami narządów ruchu, z rozległymi naczyniakami i znamionami kąpielowymi, z zaburzeniami słuchu oraz mowy, z zaburzeniami neurologicznymi oraz skomplikowanymi wadami wzroku).