Logo

Fundacja Missio Cordis

KRS: 0000794610

Olsztyn

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

507481511

katarzyna.kropornicka@misjesercanow.pl

Fundacja Missio Cordis powstała by wspierać działania Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów, który pomaga ubogim w Afryce i Azji oraz w Naddniestrzu. Budujemy studnie, tworzymy przestrzeń edukacyjną dla dzieci, przekazujemy pomoc poszkodowanym w kataklizmach, fundujemy stypendia. Dzięki istnieniu fundacji mogliśmy usprawnić niektóre procesy w dziele pomocy ubogim. Nosimy w sobie pragnienie, aby dzielić się wiedzą dotyczącą dobroczynnego recyklingu - stąd nasze wsparcie akcji #DomZacheusz.

Aktualnie trwające akcje charytatywne
Zebrano: 1 820,73 zł
Zostało 363602 dni
10 000,00 zł

Fundacja Missio Cordis powstała by wspierać działania Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów, który pomaga ubogim w Afryce i Azji oraz na wschodzie Europy w Naddniestrzu. Budujemy studnie, tworzymy przestrzeń edukacyjną dla dzieci, przekazujemy pomoc poszkodowanym w kataklizmach, fundujemy stypendia. Dzięki istnieniu fundacji mogliśmy usprawnić niektóre procesy w dziele pomocy ubogim, ale również zwiększać kwoty przekazywane na pomoc dzięki np. startom w konkursach grantowych. Dodatkowym rysem fundacji jest niesienie wsparcia lokalnie

Zostało 18 dni
Zebrano: 9 420,25 zł
Zostało 18 dni
20 000,00 zł

RŚA to kraj, który jest na drugim miejscu na świecie pod względem najwyższego wskaźnika śmiertelności okołoporodowej. Kobiety rodzą w domach, na ziemi, bez dostępu do czystej wody. Porody odbierają akuszerki. 1 na 24 noworodki umiera. Świecka misjonarka, Iza Cywa wraz z położną Sarą Suchowiak stworzyły program szkolenia Bezpieczna Mama, zajmujący się źródłem problemu - niewystarczającą wiedzą akuszerek. Do tej pory udało się zorganizować dwie edycje kursu. W ostatniej edycji we 09.2022 r. w szkoleniu wzięło udział 46 osób z 33 ośrodków zdrowia.

Zakończone akcje charytatywne
Zostało -256 dni
14 000,00 zł

W Czadzie ogromnym problemem jest brak dostępu do czystej wody. Brak funduszy na budowę studni głębinowych powoduje, że ludność korzysta z ręcznie kopanych zbiorników, gdzie jakość wody pozostawia wiele do życzenia. Z powodu picia zanieczyszczonej wody wielu ludzi choruje, a nawet umiera. W latach 2017-2022 przekazaliśmy fundusze na ponad 200 studni dających dostęp do czystej wody dla nawet 300 osób, co oznacza podniesienie jakości życia ponad 51 tysiącom Czadyjczyków! Wierzymy, że dzięki Wam będziemy mogli wybudować kolejną studnię!