Logo

EKO AID - WARSZTATY Z RECYKLINGU - NAUCZMY DZIECI NAPRAWIAĆ vol.III

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Ekomini
Data zakończenia:
30.06.2021
Myślenice
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Posprzątaj swoją szafę i ufunduj warsztaty z recyklingu dla najmłodszych. Przyłącz się do akcji na ratunek planecie by zachować ją dla kolejnych pokoleń. Oszczędności to nie tylko finanse – to również umiejętność ratowania przedmiotów nas otaczających, tak aby dać im drugie a nawet trzecie życie. Angażując dzieci w prace manualne i praktyczne uczymy je gospodarowania odpadami, recyklingu i rezygnacji z nadmiernego konsumpcjonizmu. Fundacja Ekomini przeprowadzi z zebranych pieniędzy warsztaty w przedszkolach i szkołach podstawowych.

"Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

– Benjamin Franklin

W projekcie EKO AID podejmujemy aktywności  mające na celu nauczyć dzieci pro ekologicznych i pro społecznościowych podstaw. Spraw by młode pokolenie wyrosło na mądrych obywateli, rozważnych konsumentów, po prostu dobrych ludzi , którzy dbają o innych i swoje środowisko. 

Nasza fundacja prowadzi warsztaty, aby w kreatywny sposób pobudzić wyobraźnię dzieci i umożlwić im praktyczne przyswajanie wiedzy. Na warsztatach z recyklingu dzieci dowiedzą się w jaki sposób moga uratować swoje ubrania, dlaczego wtórne przerabianie tekstyliów to odpowiedzialne gospodarowanie zasobami, ochrona naszej planety oraz oszczędność. Dzieci poznają  jakie cechy ma bawełna i co z niej może powstać, czym jest jeans i w jaki sposób można go przerabiać, a edukacyjny ambasador marki Jeans Aid - Miś MOD pomoże dzieciom zrozumieć zagadnienia z zakresu recyklingu jeansu. 

Pomóż nam i przyłącz się do akcji. Przekaż niepotrzebne ubrania , daj przykład i wsparcie, zaangażuj swoją rodzinę i bliskie otoczenie. Posprzątaj szafę i ufunduj wspaniałą przygodę najmłodszym, którzy dopiero wkraczają w dorosły świat. Nasza fundacja poprowadzi warsztaty i aktywności dla dzieci z  funduszy pozyskanych ze zbiórki. Jest to pierwszy krok, który umożliwi nam rozwój szerszego praktycznego programu edukacyjnego dla dzieci z recyklingu i ekologii, do którego zaprosimy pro ekologiczne marki, które chcą uczyć i dawać przykład najmłodszym.