Logo

UBIERZ WROCŁAW W ZIELONE

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Ekopotencjał-Przestrzeń Możliwości
Data zakończenia:
30.09.2021
Bierutów
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Daj ubraniom drugie życie i zamień je w zielone. Posadź z nami roślinkę! Każdy kilogram twoich ubrań – to 1 zł dla Fundacji Ekopotencjał, którą zamienimy na sadzonki roślin na wrocławskie skwery i rabaty, a także na edukację i sprzęt do organizacji wrześniowej ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, której jesteśmy partnerami. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli lepiej wypełniać naszą misję. Pozbądź się niepotrzebnych ciuchów bez wychodzenia z domu. Szybko i wygodnie. Dla najhojniejszego darczyńcy - czeka nagroda - LAS W SŁOIKU!

Robisz porządek w szafach, chcesz pozbyć się niepotrzebnych ubrań, a nie masz na to pomysłu?

Nie jesteś sam! Powinieneś wiedzieć, że przeciętny Polak co rok zastanawia się co zrobić z ponad 30 kg niepotrzebnych ubrań!!!

Są to ogromne ilości odpadów tekstylnych, które mogą stać się znaczącym problemem dla środowiska, jeśli nie zagospodarujemy ich w odpowiedni sposób.

Ponadto wyrzucanie ciuchów na śmietnik – to wielkie marnotrastwo – bo do wyprodukowaniu ubrań zużywa się ogromne ilości wody i prądu (produkacja 1 pary dżinsów oznacza 3000 l zużytej wody i emituję około 20 kg dwutlenku węgla, który przyczynia się do ocieplania klimatu).

Dlatego warto przedłużyć im życie, a jak sami wiecie większość z tych ubrań nadaje się do ponownego użytku.

Weź udział w naszej akcji i UBIERZ Z NAMI WROCŁAW W ZIELONE! Posprzątaj z nami Wrocław i posadź z nami roślinkę na twoim osiedlu wspierając naszą akcję.

Dla najbardziej zaangażowanych darczyńców czeka nagroda – las w słoiku.

Masz teraz realny wpływ na to co stanie się z twoimi starymi ciuchami. Możesz nadać im drugie życie i być pewnym, że trafią w odpowiednie ręce – do transparentnej organizacji FAIR TRADE, która zadba, aby twoje ubrania trafiły do kogoś, kto ponownie je wykorzysta.

Organizacja Ubrania do Oddania dba o odpowiedzialną gospodarkę odpadami tekstylnymi, kładąc szczególny nacisk na ślad węglowy naszych ubrań - wprowadzając do ponownego obiegu ubrania z Polski.     

Zbiórka odpadów Ubrania do oddania ma jeszcze kilka dodatkowych plusów.

Ubrań pozbywasz się szybko i wygodnie – bez wychodzenia z domu.

Teraz możesz wesprzeć nasze działania zamieniając niepotrzebne ubrania na złotówki, za które zakupimy sadzonki roślin – by zazielenić wspólnie Wrocław.  Każde 10 kg Twoich ubrań to 10 zł na nasze działania!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomożesz nam w kilku prostych krokach:

  1. Zrób wiosenne porządki w szafach i spakuj ubrania w karton (min. 10 kg niezniszczonych ubrań – takich, które podarowałbyś rodzinie). Oddaj ubrania, sparowane (najlepiej związane) buty i torebki.
  2. Kliknij POMAGAM na stronie naszej kampanii i ustal dogodny termin przyjazdu kuriera
  3. Zweryfikuj na ile złotówek zamieniłeś swoje ubrania.  

Z zebranych środków zakupimy sadzonki roślin i posadzimy je wspólnie z mieszkańcami Wrocławia i przedstawicielami wrocławskich Rad Osiedli – aby zazieleniły skwerki i rabaty w Waszym otoczeniu.

To od CIEBIE i zawartości Twojej szafy zależy ile i jakie sadzonki zakupimy. Będą to krzewy, drzewa lub nasiona kwietnych łąk.

Zebrane środki przeznaczone zostaną także na warsztaty edukacyjne i zakup sprzętu (chwytaków do śmieci), które wykorzystamy podczas ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata, której jesteśmy partnerem. Finał tej akcji odbędzie się we wrześniu 2021 r. we Wrocławiu.

Dlaczego cel naszej kampanii jest taki ważny?

Zmiany klimatu i nadmierna produkcja odpadów, zaśmiecanie Planety to dwa najważniejsze wyzwania współczesnego świata. Nasze działania pozwalają wyjść naprzeciw tym wyzwaniom.

Tworząc zielone skwery, rabaty przyczyniamy się do łagodzenia skutków zmian klimatu. Drzewa i krzewy obniżają temperaturę powietrza, zatrzymują wodę opadową, wpływają na wilgotność powietrza. Dają schronienie człowiekowi w upalne dni. Stają się domem dla wielu zwierząt w miejskiej dżungli.  Zabudowując znaczenie tereny zielone człowiek powinien dążyć do ich odtworzenia – tam gdzie to tylko możliwe.

Z kolei śmieci porzucone przez człowieka stają się śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt. Przyczyniają się do zanieczyszczenia wód i gleb, z których zasobów chcemy cały czas korzystać. Problem polega na tym, że nie szanujemy tych zasobów.

Dlatego tak ważna jest działalność edukacyjna i ciągłe podnoszenie świadomości ekologicznej obywateli. Ważne są także inicjatywy obywatelskie wspólnego sprzątania naszego otoczenia, wskazujące na to, że śmieci to nasza odpowiedzialność - nasz wspólny problem, który sam nie zniknie.  

Wspomóż nasze inicjatywy i dołącz do akcji Ubierz Wrocław w zielone!

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy realizować efektywnie misję Fundacji Ekopotencjał – jaką jest edukacja i ochrona naszej Planety – dla obecnych i przyszłych pokoleń.

NIE UDA SIĘ TO NAM BEZ TWOJEJ POMOCY.

DZIĘKUJEMY :)


Aktualizacja

Danuta Łukasińska Data aktualizacji: 16.09.2021

Mamy dla Was dobrą wiadomość. 

Przedłużamy czas trwania kamipanii do 30.09.2021 r. Będziemy mieli możliwość zakupić jeszcze więcej sadzonek na wrocławskie skwery i rabaty, a Wasze niepotrzebne ubrania przedłużą swoje życie. 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i miłe komentarze. 

Kapnia powoli dobiega końca, a my mamy już w głowie kolejną. 

Będziemy zbierać środki na utworzenie ogrodu przyjaznego pszczołom w placówce szkolnej dla niedowidzących dzieci. Zebane środki sfinansują m.in. hotele dla pszczół i tablice edukacyjne opisane alfabetem braila. 

 


Danuta Łukasińska Data aktualizacji: 23.03.2021

Uwaga! Przygotowana paczka powinna mieć min. 10 kg. Zbierane są TYLKO nadające się do dalszego użycia ubrania, buty i torebki, (bez pościeli, ręczników itp). 

Ubrania trafiają do założycieli portalu www.ubraniadooddania.pl. Firma z Warszawy sortuje ubrania i sprzedaje je do polskich secondhandów, ewentulanie do Afryki. Jest to firma FAIR TRADE, która bardzo odpowiedzialnie podchodzi do gospodarowania odpadami tekstylnymi. Starają się zagospodarować wszystkie tekstylia, ograniczając do minimum ich wpływ na środowisko.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mail: kontakt@ekopotencjal.pl (w kwestii sposobu pakowania, rodzajów ubrań, a także w przypadku problemów technicznych na stronie kampanii)