Logo

#DomZacheusz

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Missio Cordis
Data zakończenia:
01.09.2021
Olsztyn
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Non vestimentum virum ornat, czyli “nie szata zdobi człowieka” - tak Gospodarze Zacheusza witają Gości. Nieważne kim jesteś, możesz być naszym Domownikiem! Zacheusz jest nie tylko zabytkiem otoczonym płotem, ale przede wszytskim miejscem, gdzie od 31 lat tysiące młodych ludzi poznaje przyjaciół, spotyka Jezusa i znajduje dach nad głową. Dach, który teraz przecieka, a niedługo może runąć. Akcja #DomZacheusz to wyzwanie generalnego remontu Domu Rekolekcyjnego Zacheusz w Nowym Kawkowie k. Olsztyna (na Warmii), któremu grozi zamknięcie.

Czy szata może ozdobić człowieka?

Non vestimentum virum ornat, czyli “nie szata zdobi człowieka” - tak Gospodarze Zacheusza witają Gości. Nieważne kim jesteś, możesz być naszym Domownikiem! Dom Zacheusz to przede wszystkim CZŁOWIEK. Spotkasz  tu młodego człowieka, który pieli warzywa w ogrodzie, niesie drewno na opał, czy obiera ziemniaki na obiad dla swoich współtowarzyszy. Za chwilę ta sama osoba staje się kreatorem warsztatów i zabaw dla tych, którzy są nowi. Słychać tu zarówno dźwięk zabaw na boisku, szelest rozmów na słynnych „schodach schadzek” czy kojącą ciszę w kaplicy na piętrze. Obecność w Zacheuszu daje młodym przestrzeń do bycia sobą, odpoczynku, tworzenia więzi, dobrej zabawy, a zarazem uczy, że największą wartością jest miłość, czyli dawanie. Ognisko miłości tworzą Ci, którzy opiekują się tym miejscem - nasza Ciocia Ela oraz ksiądz Krzysztof.

                             

Domownicy to tysiące dzieci, młodzieży i dorosłych z Polski i świata. Dla nich Zacheusz jest często DRUGIM DOMEM.

                                                      

Twoje ubrania mogą zachować ten Dom! 

W związku ze złym stanem technicznym budynku straż pożarna zdecydowała, że aby ośrodek mógł dalej istnieć, musi spełnić szereg wymogów. Jednym z nich jest wymiana dachu. Wyobraź sobie 460 m2 domu, 50 łóżek i mieszkańców bez dachu nad głową…

NIE UDA NAM SIĘ BEZ TWOJEGO ZAANGAŻOWANIA.

Dlatego prosimy Cię o pomoc, ponieważ dzięki wspólnemu zaangażowaniu, możemy zadbać o młode pokolenie, które w przyszłości będzie przekazywało wzorce kolejnym pokoleniom!

Zapraszamy się do Naszego Domu!