Logo

Terapia genowa dla Filipka - walczymy z SMA!

Data zakończenia:
07.12.2021
Pszczyna
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Zbieramy na najdroższy lek świata dla małego Filipka, który cierpi na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Koszt terapii genowej to 9,5 mln złotych.

"Filipek urodził się 11 lipca 2020r., otrzymał od lekarzy upragnione 10 punktów w skali Apgar. Będąc w ciąży, zstanawiałam się nad tym, co nas czeka po porodzie i jak będą wyglądały nasze pierwsze wspólne miesiące. Czytałam o rozwoju dziecka - o tym, kiedy zacznie się obracać samodzielnie na brzuszek, kiedy zacznie chodzić “na czworaka”, kiedy postawi swój pierwszy krok... SMA sprawia, że żaden z tych etapów może się nie wydarzyć…

Po 6 tygodniach pojechaliśmy na szczepienia i wtedy lekarz zwrócił uwagę na zmniejszone napięcie mięśniowe u dziecka. Niepokój lekarza, pomógł nam bardzo szybko poznać diagnozę. Badanie genetyczne wykazało że jest to SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. Jeszcze tego samego dnia dowiedzieliśmy o terapii genowej określanej mianem "najdroższego leku świata", a już dzisiaj prosimy Was o pomoc." - Rodzice

Główna zbiórka prowadzona jest przez Fundację Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/filip-sma

Informujemy również, że istnieje możliwość wpłacania darowizn przelwem tradycyjnym na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "OMNIBUS". Stowarzyszenie "OMNIBUS" nie pobiera prowizji od wpłacanych darowizn, 100% wpłaconej darowizny jest przeznaczone dla Filipka.

Więcej informacji o naszym Stowarzyszeniu na stronie: https://omnibus.pless.pl/ 

Nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001 (Bank Spółdzielczy w Pszczynie)

Nr konta: 68 1050 1399 1000 0090 3133 2464 (Bank ING)

TYTUŁEM: Darowizna dla Filipka Cholewy

https://omnibus.pless.pl/podopieczni/filipek-cholewa

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!