Logo

Utworzenie bezpłatnego Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych.

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Jagoda im. Jagody Pachota
Data zakończenia:
30.09.2024
Wrocław
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Tworzymy z całkowicie bezpłatnymi usługami Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych. Koszt rehabilitacji przy głębokich poparzeniach to kwota min. 100tys! Społeczeństwa nie stać na tak drogie leczenie, a NFZ nie zaspokaja podstawowych potrzeb. Czas leczenia to nawet i kilkanaście lat. Osoby bez możliwości finansowych często rezygnują z leczenia :( Poparzenie może dotknąć każdego z nas. Może to być wylany wrzątek, wypadek samochodowy, wybuch pieca, etc. Większość Poszkodowanych, to malutkie dzieci. Rocznie poparzeniom ulega 250-400tys. osób!

Choroba poparzeniowa nie jest powszechnie znaną chorobą. Dlaczego? Nie wiemy. Może wynika to z tego, że nie jest "krzykliwa" i chowa się w zaciszu domu. A może dotyka Tylko ok 18tysięcy osób... Natomiast wiemy jak ciężka jest do wyleczenia, jak bardzo zmienia życie osobom, które uległy poparzeniu. To deformacja twarzy, rany tak głębokie, że można dostać zawrotu głowy. To izolacja społeczna, bo nie potrafimy zaakceptować odmiennego wyglądu. To blizny i bliznowce, które unieruchomiają nasze kończyny jak i całe ciało. Osoby dorosłe tracą pracę, a malutkie dzieci beztroskie  dzieciństwo. Głębokie poparzenie leczy się kilka, kilkanaście lat. Kwoty leczenia są ogromne i zaczynają się od 100tys.PLN. Kogo stać w Polsce na tak kosztowny powrót do zdrowia, gdzie NFZ pokrywa tylko niewielką część, a i zakres rehabilitacji jest mocno okrojony. Osoby poparzone chcące odzyskać zdrowie często biorą kredyty, aby móc prywatnie leczyć swoją chorobę. To wzbudza w nas mocny sprzeciw! I wychodzimy naprzeciw potrzebom tym, którzy wymagają rehabilitacji, a usługi NFZ są niewystarczające. 

Tworzymy we Wrocławiu, z całkowicie bezpłatnymi usługami Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych gdzie będziemy dysponować najlepszej jakości sprzętem, który szybko regeneruje organizm, a nawet ratuje życie. Skąd to wiemy? Z najbardziej bolesnego doświadczenia jakie można przeżyć... Ponad 10 lat temu w wyniku wypadku samochodowego, który stanął w ogniu poparzeniu uległa niezwykła osoba, Patronka naszej Fundacji Jagoda. Gdyby wtedy miała Ona szansę skorzystania z komory hiperbarycznej, którą będziemy dysponować w naszym centrum, do dziś byłaby z nami...

Koszt inwestycji, to kwota rzędu ok 450tys.PLN. Lokal otrzymaliśmy od Gminy Wrocław, a całość prac prowadzimy samodzielnie przy wsparciu wrocławskiego architekta, który ma doświadczenie przy projektowaniu szpitali oraz przy wsparciu członków naszej kapituły honorowej, prof.Jana Miodka i prof.n.med.Dariusza Patkowskiego.

W ofercie naszego ośrodka będzie do dyspozycji gabinet światłoterapii, komora hiperbaryczna, gabinet psychologiczny oraz gabinet masażu.

Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych będzie przyjmować osoby dotknięte chorobą poparzeniową z całego kraju.

Bardzo liczymy na Twoje wsparcie ! 

Dziękujemy ! Zespół Fundacji Jagoda.

 

edit: Kochani! Dziękujemy za tak liczne wsparcie!


Aktualizacja

Ewa Lewandowska Data aktualizacji: 17.04.2021

Drodzy Państwo!

Mamy świetną wiadomość:) udało nam się wynegocjować lepsze warunki i koszt inwestycji uległ zmianie o kwotę 50tys.PLN, co niezwłocznie zaznaczyliśmy w tekście. Obecnie całość inwestycji szacowana jest z 500tys.PLN na 450ts.PLN brutto.

To jest dla nas i osób poparzonych oczekujących na możliwość korzystania z naszego ośrodka niezwykle cenna wiadomość:)


Ewa Lewandowska Data aktualizacji: 12.04.2021

Szanowni Darczyńcy,

chcielibyśmy Ogromnie Podziękować Wam za tak liczne wsparcie. Widzimy, że nieustannie z całej Polski spływają paczki i jest to dla nas informacja, że to co robimy jest ważne i Państwo to doceniacie. Chcielibyśmy abyście mieli tą świadomość, że każda osoba poparzona korzystająca z naszego ośrodka otrzyma właściwą i skuteczną pomoc dzięki właśnie Wam(!) :)

My każdego dnia pracujemy nad tym, aby to Centrum Rehabilitacji dla Osób Poparzonych powstało jak najszybciej. I nie zraża nas nawet to, że kwota docelowa wzrosła, przez wzrost cen materiałów budowlanych i nie tylko. Mówi się, że rzeczy wartościowe wymagają trudu i tak też własnie interpretujemy każdą przeszkodę:)

Ślemy do Was Ogromne Podziękowania(!)