Logo

Kurs pierwszej pomocy dla dzieci - Mały Bohater

Data zakończenia:
12.09.2020
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Przeszkolenie jak największej liczby dzieci i młodzieży z zakresu pierwszej pomocy to nasz cel, dzięki któremu wszyscy obywatele będą bezpieczni w każdym miejscu: w domu, szkole, na podwórku, podczas wypoczynku. Zdobycie i utrwalanie tych umiejętności to bezpieczne "jutro" dla każdego ale również wzbudzenie chęci w dzieciach i młodzieży do pogania innym.

Pierwsza pomoc to umiejętność, którą powinien posiadać każdy człowiek niezależnie od wieku. Na każdym kroku przekonujemy się, jak ważna jest to wiedza i każdy, czy to dziecko czy dorosły, może znależć się w sytuacji, kiedy będzie trzeba z niej skorzystać. Program Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie ma na celu  podnoszenie i utrwalanie wiedzy i umiejętności najmłodszych mieszkańców Warszawy i Mazowsza w zakresie ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Zależy nam, aby każde dziecko miało możliwość nabycia tej wiedzy. Z pewnością bezpieczniejsi będziemy w każdym miejscu czy to w szkole, w domu czy sklepie. Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK prowadzi w szkołach szkolenia i warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży, jednak liczymy na rozszerzenie tych działań. To właśnie Państwo mogą nam w tym pomóc przekazując zbędną a nadającą się do użytku odzież. Środki pozyskane tą drogą w całości będa przeznaczone na przeprowadzenie szkoleń, warsztatów i programów z zakresu pierwszej pomocy w placówkach edukacyjnych. Nasi instruktorzy pierwszej pomocy to wykwalifikowana kadra, która w umiejętny sposób przekaże jak ratować życie, przećwiczy z dziećmi i młodzieżą najważniejsze techniki pierwszej pomocy oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo w sytuacjach niebezpiecznych. Podstawowe punkty programu warsztatów to:

1. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia

2. Ocena stanu poszkodowanego

3. Najważniejsze zadania ratownika (postępowanie z poszkodowanym przytomnym i nieprzyomnym)

4. Układanie poszkodowanego nieprzytomnego do pozycji bocznej bezpiecznej

5. Bezpieczne odwracanie z brzucha na plecy

6. Wezwanie pogotowia

7. Podstawowe Podtrzymywanie Życia

6. Postępowanie w przypadku skaleczeń, krwawienia z nosa, złamań i omdleń.

Zawartość merytoryczna i metody dydaktyczne dostosowane są do przedziału wiekowego.

 

Jednen z naszych programów edukacyjnych RATOWNICZEK obejmuje m.in. tematy:

  • Poparzenia substancjami żrącymi,
  • Ugryzienia,
  • Złamanie kości
  • Odmrożenia
  • Silne krwawienie
  • Utrata przytomności
  • Oparzenia
  • Materiały opatrunkowe

Dziękujemy darczyńcom, którzy przekazali środki na poprzednią zbiórkę. Dzięki zebranej kwocie,  w marcu 2020 roku przeprowadzimy warsztaty udzielania pierwszej  pomocy w 8 klasach  warszawskiej szkoły podstawowej (klasy 1-3), łącznie dla 170 dzieci.

 

Bądźcie z nami i pomóżcie nam wyszkolić świadomych obywateli. To nasza przyszłość i nasze bezpieczeństwo.