Logo

"Kongres Rodzin" - Ukraina

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie Lumen Caritatis
Data zakończenia:
30.11.2020
Poznań
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Kongres Rodzin na Ukraina

Obecnie znajdujemy się w epoce wielkiego ataku na rodzinę i życie ludzkie. Dlatego widząc trudności jakie przezywają rodziny i małżeństwa oraz ich wartość i znaczenie dla życia każdego człowieka Kościół na Ukrainie przyjął  natchnienie by rok 2019 był na Ukrainie Rokiem Świętości Małżeństwa i Rodziny. Potwierdzeniem słuszności tej idei była decyzja Ukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych, aby rok 2019 był właśnie poświęcony rodzinie. Jest to również odpowiedź na dwa synody biskupów poświęcone rodzinie i adhortacje apostolską Amoris Leatiria.

 

W tym roku 20-22 września w Szarhorodzie i Winnicy na Ukrainie zostanie zorganizowany Ogólnoukraiński Kongres Rodzin.

Jeden dzień będzie poświęcony pojednaniu w rodzinach i małżeństwie oraz pojednaniu z Panem Bogiem. Natomiast drugi dzień będzie konferencyjno – formacyjny. Trzeci dzień to przede wszystkim przeżycie wspólnoty Kościoła, procesja, godzina świadectw, celebracja eucharystyczna oraz festyn rodzinny.

 

Do wsparcia projektu potrzebne jest 10 000 zł.