Logo

Specjalistyczne żywienie dla Dzieci z Hospicjum

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Data zakończenia:
13.04.2020
Wrocław

Problem niedożywienia, wynikający z nietoleracji pokarmów lub innych zaburzeń układu pokarmowego u dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych, jest problemem często spotykanym wśród naszych podopiecznych. Potrzeby naszych rodzin związane z zapewnieniem tzw. żywienia specjalistycznego dla dzieci hospicyjnych są ogromne, a zakup odpowiednich preparatów kosztowny.

Zebrane środki chcemy przeznaczyć na zakup specjalnych prepartów odżywczych, które w małej objętości zawierają dużą dawkę składników odżywczych: białka, tłuszczy, węglowodanów oraz komplet witamin i minerałów. To bardzo dobre źródło energii do życia dla naszych małych pacjentów. Nasi Podopieczni potrzebują co najmniej 2 takie porcje odżywczego pokarmu na dzień, co sprawia że średnio jest to 60 porcji na miesiąc - taki pakiet to koszt około 375 zł, czyli 4500 zł rocznie na jednego pacjenta. 

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci 

Leczenie jest niemożliwe lub zakończone. Dziecko ma być wypisane ze szpitala. Do domu. I co dalej?

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci to domowe hospicjum dla dzieci na Dolnym Śląsku. Dzieci są z bliskimi w swoich domach. Jesteśmy dostępni całą dobę, żeby pomóc opanować ból, strach, bezradność. Siedziba hospicjum to Wrocław,  a teren działania to Dolny Śląsk. Od 2007 roku dojeżdżamy tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Opiekujemy się dziećmi chorymi neurologicznie, genetycznie, onkologicznie, po wypadkach. Koimy ból, zapewniamy sprzęt medyczny, rehabilitujemy.  Rozdajemy prezenty i spełniamy marzenia, bo uśmiech też leczy.  Potrzebujesz pomocy?

Zobacz Jak działamy.

POMÓŻ PÓKI JESTEM – te słowa widzimy w oczach dzieci. Wykorzystujemy każdą chwilę. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci to organizacja pożytku publicznego. Rozliczając PIT możesz przekazać nam 1% podatku. 1% podatku to podstawa naszego budżetu. Dzięki 1% kupujemy sprzęt medyczny, środki higieniczne, opłacamy rehabilitację. Przekaż 1% podatku - to tylko czas i uwaga. Dla rodzin to bezpieczny rok.

Zobacz Jak możesz pomóc.