Logo

Pomóż nam przebadać Polaków, są miejsca w naszym kraju, gdzie brakuje podstawowej opieki medycznej! Zmieńmy to razem!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Sasa
Data zakończenia:
30.03.2020
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Biała Niedziela- projekt, który ma na celu poprawę opieki medycznej w małych miejscowościach.

Nasze działania są skierowane również do Polaków. Wiemy jak istotna dla społeczeństwa jest edukacja i profilaktyka zdrowotna.

 

Białe Niedziele

Pomysł na Białe Niedziele zaczerpnęliśmy z tradycji PRL-u, podczas której organizowano wyjazdy personelu medycznego do małych miejscowości, aby przeciwdziałać chorobom.

My również chcemy o to zadbać – zbadać, wykryć i zdiagnozować. Staramy się dotrzeć do miejscowości lub wsi, które nie posiadają własnego szpitala, a dostęp do opieki medycznej jest utrudniony. We współpracy z lokalnymi władzami, staramy się przebadać jak największą liczbę osób. Dla pacjenta – jest to czasami jedyna możliwość konsultacji specjalistycznej. Dla młodego lekarza – pierwsza okazja do współpracy z pacjentem pod nadzorem starszych kolegów.

Jeśli znacie miejsca, w których przydałaby się nasza pomoc (wsie, małe miasteczka bez stałego dostępu do lekarza) – dajcie nam znać! Razem możemy zdziałać naprawdę dużo.