Logo

Oddaj nie wyrzucaj - to ma znaczenie!

Prowadzona przez Organizację:
Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej
Data zakończenia:
31.10.2025
Warszawa

Zachęcamy do wsparcia osób w kryzysie bezdomności. Każdy kilogram oddanej odzieży to nie tylko mniej śmieci na wysypiskach, ale także realna pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej z zebranych środków zaopatrzy magazyny w nową bieliznę, w tym majtki i skarpety. Uważamy, że akurat ta część garderoby powinna być zawsze nowa, aby zapewnić godność i komfort osobom w kryzysie bezdomności. Twoja pomoc ma realny wpływ na ich codzienność! Teraz oprócz odzieży możesz również przekazywać książki :)

Twoje niepotrzebne ubrania mogą stać się dla kogoś źródłem ciepła, godności i nadziei na lepsze jutro. Wystarczy, że zamiast wyrzucać – oddasz je w ramach akcji "Ubrania do Oddania" i wybierzesz naszą kampanię. Prowadzimy schronisko dla osób w kryzysie bezdomności w którym bezpieczną przystań znajduje każdego dnia 80 osób. 

Każda nowo przyjęta osoba otrzymuje z magazynu komplet odzieży, buty, klapki i nową bieliznę. Tym osobom, które ze względu na brak miejsc nie uda się dostać do placówki zawsze oferujemy wsparcie w formie porady pracownika socjalnego, udzielamy informacji, gdzie znajdują się noclegownie i inne schroniska, wydajemy paczki żywnościowe, umożliwiamy skorzystania z posiłku na stołówce oraz kąpiel i pobranie rzeczy z magazynu odzieżowego. Przez cały rok prowadzimy zbiórkę odzieży używanej oraz obuwia. O ile odzież codzienną w 100% udaje nam się pozyskiwać od darczyńców to obuwie otrzymujemy w niewystarczającej ilości a bieliznę kupujemy. Jesteśmy dobrze zaopatrzeni w spodnie, swetry, koszule.

Wiemy, że nie każda odzież używana nadaje się do przekazania Fundacji, my na przykład nie przyjmujemy odzieży eleganckiej, garniturów, wizytowych koszul. Osoby, które mieszkają daleko od naszego schroniska, żeby przekazać nam paczkę z odzieżą muszą opłacić kuriera. Wiemy, że nie każdego na to stać. Dzięki akcji będą Państwo mogli bezpłatnie wysłać niepotrzebną, zalegającą w szafie odzież, a my będziemy mogli za przekazane nam pieniądze kupić nową czystą bieliznę i w konkretny sposób pomóc naszym podopiecznym.

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej wykorzysta zebrane środki, aby zaopatrzyć magazyny w nowe majtki i skarpety. Dlaczego akurat ten elementy garderoby? Uważamy, że bielizna to podstawa codziennego komfortu i higieny i nie powinno się jej używać po kimś nawet kiedy jest wyprana. Dzięki Twojemu wsparciu osoby w kryzysie bezdomności otrzymają coś, co dla wielu z nas jest oczywistością.
Każdy kilogram oddanej odzieży konkretna kwota przekazana na rzecz wsparcia osób w kryzysie bezdomności. To niewiele dla Ciebie, a tak wiele dla kogoś innego. Dzięki Twojemu zaangażowaniu możemy zapewnić potrzebującym nie tylko ubrania, ale także godność i nadzieję na lepsze życie.  
Teraz oprócz odzieży możesz również przekazywać w paczkach zbędne już dla Ciebie książki.  

Jak możesz pomóc?
Spakuj niepotrzebne ubrania, buty, pościel lub książki do kartonów i przekaż je w ramach akcji. Więcej informacji o tym, jakie rzeczy możesz spakować, znajdziesz na stronie:  
👉 [https://ubraniadooddania.pl/static_pages/jakie-rzeczy-mozesz-spakowac-w-kartony](https://ubraniadooddania.pl/static_pages/jakie-rzeczy-mozesz-spakowac-w-kartony)  


Twoje zaangażowanie to nie tylko pomoc materialna, ale także wyraz solidarności z osobami w trudnej sytuacji. Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz tych, którzy potrzebują pomocy najbardziej. ❤️  Oddaj, nie wyrzucaj – to ma znaczenie!