Mało kto kojarzy problem bezdomności z twarzą młodej osoby. Kogoś, kto ma dopiero osiemnaście, dziewiętnaście lat... Tymczasem BEZDOMNOŚĆ - brak miejsca, brak bezpieczeństwa i stabilizacji, samotność, strach - to doświadczenie bardzo wielu młodych osób, które nie mogą liczyć na wsparcie swoich bliskich i na miejsce w rodzinnym domu. Wspierając naszą kampanię pomagasz młodym ludziom wyjść z bezdomności.
Wspierając naszą zbiórkę pomagasz młodym ludziom, którzy często nigdy nie mieli domu...
Fundacja po DRUGIE działa w Warszawie od 2011 roku i zajmuje się rozwiązywaniem problemu bezdomności młodzieży i młodych dorosłych. Naszymi beneficjentami są osoby od 18 do 25 roku życia, a warto dodać, że większość to osoby do 21 lat (w ostatnich latach ta bezdomność jest coraz młodsza).
Oferujemy kompleksową pomoc. Zaczynamy od spraw podstawowych - łóżka, zupy, kąpieli... a następnie, gdy uczestnik poczuje się już w miarę stabilnie i bezpiecznie pracujemy nad tym, by wyszedł z trudnej sytuacji. Robimy plan uwzględniający jego trudności i potencjały i... działamy. W organizacji są specjaliści: doradca zawodowy, psycholog, terapeuta uzależnień, prawnik. Realizujemy działania mające na celu rozwój i edukację, poznawanie nowych, fajnych rzeczy i sposobów na życie. Chodzimy do kina i do teatru, zapraszamy gości, organizujemy wolontariat.
Nasza oferta składa się z kilku części:
1/ Punkt pomocowy na warszawskim Powiślu - miejsce pierwszych spotkań z młodzieżą umożliwiające również całodzienny pobyt. Tu także są dostępni nasi specjaliści i tu uczestnicy przy pomocy pedagogów planują swoje działania. Dodatkowo zawsze można zajrzeć do naszej szafy, wybrać sobie jakieś ubranie, dostać mydło i coś do zjedzenia.
2/ Dom dla Młodzieży - jedyny taki Dom w Polsce, w którym oferujemy schronienie dla uczestników. Dom dysponuje 16 miejscami, ale zdarza się, że mieszka w nim nawet 18 osób. W pierwszych 12 miesiącach działalności przez Dom przewinęło się aż 116 osób. W tym miejscu pracują opiekunowie obecni 24 godziny na dobę i dbają o to, by było bezpieczne, czyste, by panował tu właściwy rytm. Młodzież, która się do nas zgłasza w pierwszej kolejności jest kwaterowana właśnie tu.
3/ Mieszkania treningowe - konsekwentnie od lat rozwijamy sieć naszych mieszkań i obecnie mamy w nich 15 miejsc. Tu trafia młodzież, która dobrze realizuje plan działania - ma pracę i pieniądze, radzi sobie z problemami zdrowotnymi - utrzymuje trzeźwość, dba o przyjmowanie leków (prawie 80% uczestników naszego wsparcia to osoby zmagające się z problemami zdrowia psychicznego).
4/ Dom dla Młodych Mam (nazwa robocza) - kończymy właśnie budowę domu, który dysponował będzie 6 miejscami dla kobiet (18-25 lat) i ich dzieci. Ta inicjatywa dopełni naszą pomocową mapę i umożliwi nam skierowanie lepszej oferty do młodych kobiet, które na ten moment nie mogą z dziećmi przebywać w naszych miejscach zakwaterowania i są przez nas odsyłane do systemowej pomocy - domów samotnej matki, ośrodków interwencji kryzysowej - miejsc niekoniecznie dostosowanych do potrzeb młodych ludzi.
Jest dla nas bardzo ważne tworzenie rozwiązań ukierunkowanych na pracę z młodym człowiekiem. Trudno sobie wyobrazić, by osoby osiemnasto czy dwudziestoletnie trafiały do schronisk, noclegowni, gdzie średnia wieku przekracza 40 i bezdomność trwa latami i staje się sposobem na życie.
163,71 zł z 15 000,00 zł
Uzyskana z 7 darowizn
Średnia liczba zebranych kilogramów: 23,39 kg / zgłoszenie
PomagamMałgorzata Walczak
5,05 zł
Nie poddawajcie się. Wokół jest dużo dobra, mimo przeciwności.
Kalina Wasilewska
2,05 zł
Magdalena Kaliściak
7,73 zł
Magdalena Kaliściak
26,05 zł
Magdalena Kaliściak
8,00 zł
Magdalena Kaliściak
106,73 zł
Magdalena Kaliściak
8,10 zł