Logo

Zaczarowane urodziny Fundacji UNIKUM

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja UNIKUM
Data zakończenia:
01.09.2024
Rudno
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Drugi raz będziemy organizować festyn na terenie boiska w Kleszczowie. W tym roku dodatkowo przypadają 5 urodziny Fundacji. Nasz festyn jest miejscem spotkania lokalnej społeczności, artystów, organizacji i biznesów, które promują zdrowy tryb życia, sport i ekologię. Aby zaczarować naszych gości chcemy zaprosić magika iluzjonistę i to na niego zbieramy fundusze.

Fundacja UNIKUM działa od 5 lat, głównie na terenie powiatu gliwickiego. Od lat wspieramy osoby chorujące onkologicznie i ich rodziny, ale również mocno stawiamy na profilkatykę zdrowotną.

W zeszłym roku zorganizowaliśmy pierwszy raz festyn, którego celem było spotkanie się - z beneficjentami, wolontariuszami i lokalną społecznością. Chcieliśmy popołudnia pełnego dobrej zabawy, dobrego jedzenia i spotkań. Spotkań lokalnych organizacji i klubów sportowych, aby pokazać co się w okolicy dzieje, ponieważ nie zawsze wszyscy o tym wiedzą. I udało się, przerosło nasze wszelkie oczekiwania, więc w tym roku będzie ciąg dalszy.

Znowu ma to być popołudnie spotkań, rozmów, poznawania się. Tym razem będzie więcej warsztatów/ nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Wszystko będzie o tematyce obiegu - my jako Fundacji mamy motto:  "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.” Flora Edwards , ale dlatego chcemy pokazać też, że warto nadać drugie życie naszym rzeczom (będzie punkt napraw), że warto kompostować (będzie specjalny warsztat), co to upcycling i  wiele innych.