Logo

Ubrania do sprzątania czy do oddania?

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Nasza Ziemia
Data zakończenia:
29.09.2024
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Pomóż nam skutecznie głosić manifest nieśmiecenia w naturze. Od 1994 roku, nieprzerwanie organizujemy Akcję Sprzątanie świata w Polsce, dzięki której uwolniliśmy Matkę Ziemię z milionów kilogramów śmieci porzuconych bezrefleksyjnie przez człowieka w parkach, lasach na plażach, brzegach rzek, czy wyciągniętych z dna pięknych polskich jezior. Zadbaj z nami, aby niepotrzebne Tobie ubrania trafiły do potrzebujących lub zostały odpowiednio zutylizowane zamiast trafiać do miejsc pięknych z natury, bo natura to nie jest miejsce dla śmieci!

Aż trudno uwierzyć jak wiele różnych odpadów ludzie porzucają w naturze, zamiast wyrzucać je do odpowiednich pojemników lub poprawnie utylizować. Przez ostatnie trzy dekady, 23 miliony uczestników Akcji Sprzątanie świata - Polska oczyściło naturę z ponad 45 milionów kilogramów śmieci! Najczęściej wolontariusze sprzątają porzucone butelki szklane i plastikowe, odpady budowalne, opony, ale też ubrania: buty, spodnie, stroje kąpielowe, bluzy czy kurtki. Nazywamy te śmieci „weekendowymi”, bo miały uprzyjemnić czas odpoczynku na świeżym powietrzu, a jak przestały być potrzebne, to je porzucono. A przecież te odpady rozkładać się będą setki a nawet tysiące lat i zniszczą to, co tak lubimy: zielone lasy, błękitne wody, żółte piaski plaż.  To co nam już niepotrzebne może znaleźć swoje drugie życie lub powinno trafić w miejsce bardziej odpowiednie dla śmieci niż środowisko naturalne. Zagospodarowując odpowiednio niepotrzebne już ubrania wspierasz edukacje ekologiczną najmłodszych, pomagasz sprzątać świat i dbasz o zdrowe i bezpieczne życie dla Ciebie i przyszłych pokoleń. My rozpoczęliśmy czwartą dekadę troski o naszą Planetę – dołącz do nas, wesprzyj nas lub po prostu dbaj o swoje ubrania, niech nie staną się szkodliwym odpadem.

 

Wparcie naszych działań  jest bardzo proste i możecie tego dokonać z dowolnego miejsca w Polsce, bez wychodzenia z domu! Za każdą złotówkę, my ofiarujemy Ci nasze zielone serce!

JAK PRZEKAZAĆ UBRANIA? TO PROSTE!

1. Wybierz rzeczy w dobrym stanie. Umieść je w kartonach zbliżonych wielkością do walizki podręcznej - spakujesz wówczas regulaminowe 10 kg. Porządnie zaklej kartony!

2. Kliknij przycisk „POMAGAM”.

3. Zamów bezpłatnego kuriera, który odbierze od Ciebie przygotowane paczki lub nadaj paczki w pobliskim punkcie DPD PickUP.

Szczegółowe wytyczne dotyczące prawidłowego pakowania ubrań, dostępne są na stronie

https://ubraniadooddania.pl/static_pages/jakie-rzeczy-mozesz-spakowac-w-kartony