Logo

ZAMIEŃ NIEPOTRZEBNE UBRANIA NA FUNDUSZE NA SZKOLNE DZIAŁANIA

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Wiele osób ma w swojej szafie jakieś niepotrzebne ubrania, akcesoria, buty. W domach posiadamy koce, ręczniki czy inne tekstylia, które odłożone na półkę zabierają wiele miejsca. Bądź EKO i oddaj to do szkoły albo wyślij kurierem za free Nasza Szkoła włącza się w ogólnopolską akcję Szkoła w Porządku i będzie prowadzić zbiórkę tekstyliów, które zostaną zważone, a równoważność kilogramów z zebranych tekstyliów będzie przekazana szkole na zasadzie: 1zł za 1kg przekazanych rzeczy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na działania statutowe szkoły.

Program Szkoła w Porządku oraz kampania realizowana w Naszej Szkole to doskonałe narzędzie na bycie EKO oraz na uzyskanie korzyści z ekologii, które oferuje fundacja Ubrania do Oddania. Dzięki zbiórce tekstyliów, sparowanych butów czy sprawnych zabawek będziemy mogli uzyskać wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych, czy dofinansowanie działań edukacyjnych lub wychowawczych na terenie naszej placówki. Za każdy przekazany 1kg ubrań i innych tekstyliów, nasza Szkoła otrzyma 1zł. Więc im więcej kilogramów, tym więcej złotówek na działania edukacyjne oraz wychowawcze.

Więc nie zwlekaj - zamień niepotrzebne ubrania na fundusze dla Naszej Szkoły, bo SP 2 to Szkoła w Porządku!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że za każdym 1kg oddanych tekstyliów stoi 6241 litrów wody, którą oszczędzamy jeśli wprowadzimy ubrania ponownie do obiegu. Dodatkowo, każdy 1kg przekazanych ubrań to redukcja emisji CO2 o 13 kg! Przekazane Szkole tekstylia, a następnie fundacji Ubrania do Oddania, zostaną wprowadzone do drugiego obiegu transparentnie i odpowiedzialnie. Dlatego też głównym celem kampanii jest uświadomienie uczniom, rodzicom oraz osobom związanych na codzień ze szkołą, że mogą mieć realny wpływ na ograniczenie zużycia wody oraz emisji dwutlenku węgla podczas produkcji nowych ubrań. Niech to będzie nasz głos sprzeciwu wobec tzw. fast fashion, która nastawiona jest głównie na konsumpcję oraz zysk dla producentów odzieży oraz akcesoriów, którzy tworzą nowe trendy modowe co sezon. Takie praktyki powodują, że ubrania są słabej jakości oraz mają zły impakt ekologiczny na środowisko. Oddając je i wprowadzając do ponownego obiegu, możemy wspólnie zmniejszyć zużycie cennej wody oraz zredukować emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Zapraszamy do zaangażowania się w zbiórkę oraz wsparcia naszej Szkoły i uczniów!

CO MOŻNA PRZEKAZAĆ?

Ubrania damskie, męskie i dziecięce

Drobne akcesoria

Sparowane buty

Zbędną bieliznę

Tekstylia domowe

Akcja trwa do 31.08.2024 roku.