Logo

Wsparcie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w ramach zbiórki odzieży prowadzonej podczas Westfield Good Festival

Prowadzona przez Organizację:
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
Kampania CSR
Data zakończenia:
19.05.2024
Warszawa

Od 18 do 20 kwietnia na terenie dwóch centrów handlowych w Warszawie – Westfield Arkadia i Westfield Mokotów – odbędzie się Westfield Good Festival. Celem Festiwalu jest budowanie świadomości zrównoważonego rozwoju i przekazywanie praktycznych podpowiedzi – jak działać na co dzień w sposób przyjazny dla planety. W trakcie wydarzenia klienci Westfield Arkadia będą mogli m.in. wziąć udział w zbiórce odzieży zorganizowanej we współpracy z Ubrania do Oddania. Cały dochód ze zbiórki zostanie przekazany na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

Przez trzy dni Westfield Good Festival w Westfield Arkadia na jednym ze stoisk festiwalu będzie prowadzona zbiórka odzieży, we współpracy z Ubrania Do Oddania, partnerem, który brał udział w Westfield Good Festival również w 2023 roku. Wówczas beneficjentem zbiórki był projekt Be.Eco fundacji Digital University. W tym roku beneficjentem zbiórki będzie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, partner, z którym współpraca została nawiązana w 2024 roku przy okazji warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego. Celem kampanii jest promocja mody cyrkularnej, wprowadzanie do dalszego obiegu nieużywanych ubrań oraz tekstyliów, promocja ekologicznych postaw w społeczeństwie. Darczyńcy, którzy przekażą ubrania będą mogli liczyć na eko upominek. Osoby, które oddadzą powyżej 5 kilogramów ubrań i tekstyliów, otrzymają ekologiczną torbę śniadaniową. Osoby, które przekażą poniżej 5 kilogramów, otrzymają nasiona kwiatów. Dodatkowo, członkowie Westfield Club otrzymają upominek od marki L’Occitane – krem lub ekologiczną butelkę. Ubrania będzie można oddawać w Westfield Arkadia od godziny 12 do 20.


O Towarzystwie Przyjaciół Dzieci: 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest najstarszym w Polsce stowarzyszeniem tworzącym ruch społeczny na rzecz pomocy dzieciom i ich rodzicom. Głównym celem tego ruchu jest troska o prawa, jakość warunków życia, wychowania i edukacji dziecka, jego wszechstronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość i godność, równość szans życiowych

O Westfield Good Festival:

Westfield Good Festival odbędzie się od 18 do 20 kwietnia w dwóch warszawskich centrach handlowych – Westfield Arkadia i Westfield Mokotów. W ramach wydarzenia zaplanowano liczne aktywności z zakresu promocji postaw ekologicznych, eko nawyków, życia zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Partnerami tegorocznego festiwalu są między innymi WWF, Ubrania Do Oddania, SodaStream, IKEA, Florabo, woshwosh, Euro RTV AGD, Vogue Polska. Na przygotowanych stoiskach będzie prowadzona m.in. zbiórka elektroodpadów oraz akcja adopcji roślin. Nie zabraknie także warsztatów poświęconych tematyce ekologicznej, przyrodniczej, projektowania mebli oraz zdrowego żywienia.