Logo

Aparaty słuchowe dla Powstańców Warszawskich - kontynuacja

Prowadzona przez Organizację:
Stowarzyszenie Monopol Warszawski
Data zakończenia:
02.10.2024
Warszawa
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

W trakcie organizacji dla Powstańców Warszawskich przez nasze stowarzyszenie spotkań międzypokoleniowych, wyjść na spacery, wystawy, koncerty czy spektakle zauważyliśmy, że udział weteranów w takich aktywnościach jest dla nich coraz większym wyzwaniem. Najpilniejszą sprawą jest wyposażyć Powstańców Warszawskich w indywidualnie dobrane aparaty słuchowe. Mimo dofinansowań NFZ są to nadal bardzo drogie urządzenia (koszt aparatu to wydatek ok. 15 tys. złotych). Dlatego przedłużamy zbiórkę i liczymy na Wasze wsparcie!

Stowarzyszenie Monopol Warszawski jest organizacją non profit, która angażuje się od 2001 roku w projekty społeczne, kulturalne, edukacyjne i turystyczne. Szczególną grupą, na rzecz której podejmujemy działania, są Powstańcy Warszawscy. 

Obecnie realizujemy program animacji społeczno-kulturalnej dla warszawskich kombatantów. W trakcie organizacji spotkań międzypokoleniowych, wyjść na wystawy, koncerty czy spektakle zauważyliśmy, że udział weteranów w takich aktywnościach jest dla nich coraz większym wyzwaniem. Najpilniejszą sprawą jest wyposażyć Powstańców Warszawskich w indywidualnie dobrane aparaty słuchowe. Problemy ze słuchem są bowiem jednym z pierwszych i najczęstszych powodów wycofywania się seniorów z życia społecznego, co doprowadza ich do kolejnych problemów zdrowotnych i popadania w demencję i niesamodzielność.

Chcąc temu przeciwdziałać  postanowiliśmy kontynuować zbiórkę na aparaty słuchowe dla Powstańców Warszawskich. Mimo dofinansowań są to nadal bardzo drogie urządzenia (koszt aparatu to wydatek ok. 15 tys. złotych). Dlatego przedłużamy zbiórkę i liczymy na Wasze wsparcie!

Zbiórkę rozpoczynamy symbolicznie 14 lutego, tj w rocznicę utworzenia Armii Krajowej, a kończymy 2 października w rocznicę kapitulacji Powstania Warszawskiego.