Logo

Tworzenie ogrodów przy szkołach i przedszkolach

Prowadzona przez Organizację:
FUNDACJA ALTER EKO
Data zakończenia:
31.07.2024
WARSZAWA
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Chcemy, by szkoły i przedszkola miały zielone otoczenie, które zapewni dzieciom zdrowie, prawidłowy rozwój, zaangażuje ich zmysły i poszerzy ofertę dydaktyczną. Dzieci spędzają w szkole i przedszkolu mnóstwo czasu. Bezpośredni kontakt z przyrodą wokół budynków pozytywnie wpłynie na procesy poznawcze dzieci, zredukuje stres, hałas i poprawi jakość powietrza. Dzięki ogrodom, znane z książek i podręczników obrazy dopełnią się fakturami, zapachami i dźwiękami, a fascynujący świat przyrody będzie na wyciągniecie ręki.

Dzieci spędzają w szkole i przedszkolu mnóstwo czasu. Zależy nam na tym, by miejsca te pozytywnie wpływały na ich zdrowie, by miały możliwie najlepsze warunki rozwoju. W związku z tym, dbamy o to, by szkoły i przedszkola miały zielone otoczenie, które zapewni dzieciom zdrowie, prawidłowy rozwój, zaangażuje ich zmysły i poszerzy ofertę dydaktyczną. Bezpośredni kontakt z przyrodą wokół budynków pozytywnie wpłynie na procesy poznawcze dzieci, zredukuje stres, hałas i poprawi jakość powietrza.
Dzięki ogrodom, znane z książek i podręczników obrazy dopełnią się fakturami, zapachami i dźwiękami, a fascynujący świat przyrody będzie na wyciągniecie ręki.

Szkoły i przedszkola nie muszą być smutnymi, szarymi budynkami, z betonem i parkingiem obok. Na ich terenie może rządzić zieleń, która przyniesie za sobą wiele korzyści, tj. poprawi jakości powietrza, zredukuje hałas, stworzy szanasę obcowania z przyrodą i poznawania jej. Możliwość organoleptycznego poznawania przyrody przez dzieci w pozytywny sposób wpłynie na ich rozwój, sprowokuje do poszukiwań, używania wielu zmysłów, odnajdywania fascynujących powiązań i zależności w świecie przyrody.