Logo

ODDAJĄC UBRANIA WSPIERASZ WALKĘ O KRYSTIANA

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Data zakończenia:
20.11.2024
Warszawa

Pomóż w zbiórce funduszy na kontynuację leczenia, rehabilitacji i potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego dla Krystiana.

Krystian urodził się 3 czerwca 2010 r. jako nasz pierwszy syn. 

Po porodzie miał wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach dolnych i górnych, złamany obojczyk oraz małogłowie. 

Jako 6 miesięczne dziecko zdiagnozowano u niego padaczkę lekooporną (zespół westa), zaburzenia połykania, niedobór masy ciała, nietolerancję laktozy, zaburzenia neurorozwojowe z cechami dysmorfii i małogłowiem, refluks żołądkowo-przełykowy, wadę wzroku ponad 60%, liczne alergie oraz mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. 

Każdy nasz dzień był walką o lepsze jutro dla Krystiana do czasu aż na początku  2020 roku Krystianowi po ciężkiej infekcji została założona rurka tracheostomijna i wdrożono respirator. Jego stan zdrowia jest bardzo ciężki. Musi być podpięty pod różne sprzęty m.in. :pompy, respirator, ssak, pulsoksymetr i wiele innych. 

Pod koniec 2020 roku założony został PEG (przezskórna endoskopowa gastrostomia) oraz wykonany zabieg antyrefluksowy. Od tego czasu Krystian przestał zwracać po jedzeniu czy piciu.

Od 2018 roku Krystian zmagą się ze skoliozą. Pomimo zakładania gorsetu niestety schorzenie postępuje, a dodatkowo, pomimo materaca przeciwodleżynowego, zaczęły pojawiać się odleżyny.

Krystian jest pod stałą opieką  rehabilitantów i kontrolą lekarzy: gastroenterologa, endokrynologa, neurologa, neurochirurga, genetyka, okulisty, logopedy, pedagoga, psychologa, laryngologa, ortopedy. 

Od momentu stwierdzenia choroby nasz syn  jest leczony w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Korzystał też z rehabilitacji w Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu. Od czasu pogorszenia jego stanu zdrowia jest pod opieką Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu (gdzie spełnia obowiązek szkolny)  oraz rehabilitowany jest w Centrum Rehabilitacji “Promyk” w Świebodzicach w trybie turnusowym.

Kochani, bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie udźwignąć finansowo kosztów leczenia, rehabilitacji oraz potrzebnego sprzętu dla Krystiana. 

Za każdą pomoc z serca  DZIĘKUJEMY 

 

                                                           Rodzice Krystiana