Logo

Razem dla Kasi Tosiek!

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II
Data zakończenia:
29.01.2024
Bydgoszcz

Katarzyna Tosiek - Powikłania po operacji kręgosłupa

,,Radość, którą daje pomoc cierpiącemu jest mocą, która go leczy…”

Pomóż Kasi powrócić do zdrowia! Katarzyna Tosiek /1992/, Łódź, Liczne powikłania po wypadku - operacja kregosłupa

"Witajcie! Nazywam się Katarzyna Tosiek, mam 30 lat. Gdy miałam 21 lat zdiagnozowano u mnie RZS - Reumatoidalne zapalenie stawów. To przewlekła, nieuleczalna choroba autoimmunologiczna, z którą nauczyłam się żyć i w miarę normalnie funkcjonować. Mimo, że w tak młodym wieku choroba znacznie ograniczyła moje możliwości pokonywałam trudności i z nadzieją patrzyłam w przyszłość. Ukończyłam studia wyższe na UMK w Toruniu – kierunek filologia polska, logopedia oraz dodatkowo PSEiPT i WSF kierunek wokalno-aktorski. W 2019 r. podjęłam pracę jako nauczyciel języka polskiego, realizując swoje pasje i marzenia.

Jednak w 2021r., w wieku 28 lat, uległam wypadkowi, czego następstwem była operacja kręgosłupa szyjnego. Podczas operacji doszło do uszkodzenia korzenia - nerwów odpowiedzialnych za ruch, czucie i ukrwienie oraz uszkodzenie splotu ramiennego. Mam niedowład kończyny górnej lewej (jestem osobą leworęczną od urodzenia). Mięśnie zanikają, postawa się przekrzywia, nic odpowiednio nie trzyma przez co bark jest podwichnięty i żebra, które co jakiś czas nastawiane są przez fizjoterapeutów. Ręka wymaga noszenia ortezy. Konsekwencją uszkodzonego odcinka szyjnego jest duża niestabilność pozostałych kręgów, które po prostu wypadają również w niższych odcinkach kręgosłupa. W odcinku TH doszło do złamania trzonu kręgu Th12. Ponadto kręgozmyki, złamania blaszek granicznych, zaburzenia błędnika. W styczniu dyskopatia zaostrzyła się - kręgi wypadły, napierają na rdzeń i korzenie nerwowe powodując potworny ból i paraliż dochodzący już do kończyn dolnych, co powoduje ograniczenia ruchowe i promieniowania niczym ,,paralizator” w całym kręgosłupie.

Chodzę z pomocą fizjoterapeuty przy wysokim balkonie w gorsecie na kręgosłup, podnośniku na nogę, na rękę. Na chwilę obecną nie jestem w stanie samodzielnie usiedzieć dłużej niż kilka minut. Wymagam pomocy innych osób (ubieranie, mycie, itp). Mam orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy – niepełnosprawność w stopniu znacznym, lecz ze względu na zbyt krótki okres składkowy nie kwalifikuję się do przyznania rentyAktualnie jedynym ratunkiem na poprawę stanu mojego zdrowia i przywrócenie podstawowej sprawności jest nowoczesna, stacjonarna, intensywna, wielopoziomowa rehabilitacja, która niestety nie jest refundowana przez NFZ.

Koszt miesięcznego pobytu w Klinice Origin w Otwocku to ok. 30 tys. zł, aby rehabilitacja przyniosła oczekiwane efekty potrzebny jest przynajmniej 3-miesięczny pobyt w klinice, a więc prawie 100 tys. zł!   

Lekarze dają mi nadzieję na poprawę stanu mojego zdrowia, jeżeli terapia podjęta zostanie w jak najszybszym czasie. Jedyną, największą przeszkodą są ogromne koszty leczenia. W ciągu dwóch lat wszystkie moje oszczędności i oszczędności mojej rodziny zostały pochłonięte przez koszty badań, wizyt lekarskich, terapię i rehabilitację. Aktualnie nie mam wyjścia i jestem zmuszona prosić o pomoc.

Wciąż wierzę w to, że mój powrót do w miarę normalnego funkcjonowania jest możliwy oraz że istnieje na świecie neurochirurg, który podejmie się reoperacji i chociaż w jakimś stopniu odzyskam rękę a kręgosłup przestanie sypać się jak domino.

Bardzo trudno prosić o pomoc…Nie pytam już „Dlaczego Ja?” Walczę…jednak teraz, bez wsparcia wrażliwych ludzi o dobrych sercach nie jestem w stanie pokonać największej z przeszkód – kosztów rehabilitacji, która jest aktualnie moją jedyną nadzieją i największym marzeniem – jedyną drogą do podstawowej samodzielności…to teraz moje największe wyzwanie…żyję tą nadzieją, że ciągle jest to możliwe…

Dziękuję za zrozumienie, za to, że przeczytałeś/aś moją historię…Będę bardzo wdzięczną za każde, najmniejsze nawet wsparcie i pomoc…"

Kasia

Dołacz do nas! Wspieraj z nami Kasię! Podaj dalej!

Pomaganie to przywilej, a dobro wraca i zawsze się opłaca!

Dziękujemy!

 Zespół FS #PokolenieJP2