Logo

Wesprzyj młodych społeczników z Akademii Liderów

Prowadzona przez Organizację:
Fundacja Świętego Mikołaja
Kampania CSR
Data zakończenia:
11.12.2023
Piaseczno
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Mamy dla Ciebie ważną informację.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! W efekcie w ostatnich dniach zaobserwowaliśmy Waszą wzmożoną aktywność i ogromną liczbę przesyłanych paczek, co może spowodować wydłużony czas oczekiwania na kuriera oraz odbioru przesyłek, a także opóźnienie w przesłaniu maila z informacjami o rozliczeniu Twojej darowizny.

Pomóż nam ufundować stypendia skierowane do uczniów wybitnie zaangażowanych społecznie. Akademia Liderów to program rozwojowy i mentoringowy dla młodych osób (16-20 lat), które chcą działać społecznie i rozwijać swoje kompetencje liderskie. Fundacja zaprasza młodzież, która nie boi się brać odpowiedzialności za sprawy wspólne i publiczne, wyciągać rękę do potrzebujących i zmieniać świat.

Program Akademii Liderów został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja w 2015 roku z myślą o młodzieży w Polsce, która chciałaby poprzez realizację swoich autorskich projektów historycznych, społecznych, czy obywatelskich rozwijać lokalne społeczności. Młodzi otrzymują od nas wiedzę i kompetencje potrzebne do bycia liderem w swoim otoczeniu oraz odpowiedzialnego realizowania projektów o charakterze społecznym i historycznym.

W ramach Akademii Liderów od 2016 roku Fundacja Świętego Mikołaja przeszkoliła już 267 młodych osób z różnych stron Polski. Akademiści zrealizowali wspólnie 184 projekty angażując do współpracy ponad tysiąc młodych osób w wolontariat.

Udział w programie jest bezpłatny, aby dać szansę młodym ludziom z różnych środowisk i lokalizacji na zdobycie praktycznej wiedzy, umożliwiającej rozwój własnych umiejętności i ciekawych pomysłów.

– Zapraszając młodzież do Akademii Liderów mamy jasno sprecyzowany cel. Chcemy uczyć młodzież jak w przyszłości odpowiedzialnie rozwijać lokalne ojczyzny i całą Polskę. Akademia Liderów jest po to, żeby pomóc młodzieży, która chce coś zrobić, ale być może szuka jeszcze swojej drogi, żeby ją odkryła i wzięła sprawy w swoje ręce. Niestety są to kompetencje, których młodzi nie mogą nauczyć się w szkole – mówi Antonina Grządkowska z Fundacji Świętego Mikołaja.

Program Akademii Liderów składa się z kilku istotnych elementów: szkoły letniej młodych liderów prowadzonej w formie 10 dniowego szkolenia i warsztatów, realizacji autorskiego projektu pod okiem indywidualnego tutora, szkoły zimowej młodych liderów oraz stypendium przez cały rok szkolny.

Zachęcamy Was z całego serca do przekazywania odzieży na naszą zbiórkę. Każdy kilogram, to 1 zł na pomoc naszym podopiecznym. Każda darowizna ma znaczenie, każdą zamienimy w pomoc młodzieży.